Skip to main content
Tip na férové taxi v Liberci a okolí: Vi3 (VB) Taxi

Tip na férové taxi v Liberci, Jablonci, Pardubicích a Havířově: Vi3 (VB) Taxi

V Liberci sice služba Uber zatím bohužel nefunguje, ale máme pro vás tip na taxislužbu za férové ceny. Vi3 taxi, které svým logem a vozy (ne)nápadně připomíná Veřejnou Bezpečnost (VB) působí v Liberci, Jablonci nad Nisou, Pardubicích a Havířově a jejich ceny jsou oproti místní konkurenci opravdu nízké. V daných místech navíc není dostupné ani Liftago.

Taxislužba Vi3 je kromě nápadných vozů i unikátní ve svém konceptu. Jízdné totiž neúčtuje dle najetých kilometrů nebo minut, ale dle části města do/z které chcete jet. V podstatě rozlišuje cenu pro centrum a okolí. Navíc lze jízdné platit pohodlně každý měsíc na fakturu.

Vozový park Vi3 taxi v Liberci
Vozový park Vi3 taxi v Liberci (Škoda Fabia)

Vozový park je omezený na novou Škodu Fabii, která je z ekonomických důvodů přestavěna na plyn. Žádný komfort tedy nečekejte, ale pro kratší vzdálenosti je vůz dostačující.

Ceník pro Liberec je rozdělený dle dvou zón, zelené (centrum) za 89,- Kč a červené (okrajní části) za 129,- Kč. V rámci dané zóny pro vás vůz zdarma přijede a za předem stanovenou pevnou cenu odveze na cílovou adresu. Částky obsahují veškeré poplatky, včetně nástupní sazby. Mimo dané zóny je jízdné také velmi nízké, a to 19,- Kč za kilometr. Zóny pro Liberec jsou znázorněny na níže uvedené mapě.

Ceník (mapa) Vi3 taxi pro Liberec
Ceník (mapa) Vi3 taxi pro Liberec

Vi3 taxislužba bohužel nedisponuje aplikací pro váš mobilní telefon, a tak je potřeba využít „starý, dobrý“ telefon a objednat vůz na čísle 777 158 158.

Ceny pro další města jsou následující:

 • Jablonec nad Nisou – 69,- Kč v rámci centra a 109,- Kč do krajových částí; telefonní číslo 777 158 158 (stejné jako pro Liberec)
 • Pardubice – 89,- Kč v rámci centra a 119,- Kč do krajových částí; telefonní číslo 778 158 158
 • Havířov – 79,- Kč v rámci centra a 109,- Kč do krajových částí; telefonní číslo 733 158 158

Uber v ani jednom z těchto měst v dohledné době spuštění neplánuje, ale Vi3 taxi se zdá být jako rozumná alternativa.

Komentářů: 11

 1. Tohle taxi je na delší cesty. PO městě se nevyplatí. Kde platím 89 Kč , tak u jiných platím od 40-70 Kč, protože je to třeba od 2-4 km. Také nechápu proč se platí zpáteční cesta. Ostatní to řeší tím, že se platí čekačka a ne dalších 89 Kč.

 2. mohli by jste být více příjemnější a říci, alespoň že tam v tu dobu opravdu bude auto. Jednání je hrozné. můžete prosím vás napsat také kolik stojí cesta z Liberce do Jablonce? děkuji Rybářová

 3. S touto službou VB taxi Havířov nejsem vůbec spokojená. Dnes jsem čekala, místo 15 min.jak mi bylo přislíbeno, půl hodiny. Nevím jak bych poté stíhala vlak a nebo let letadlem na dovolenou . A místo aby se jelo kratší a nejjednodušší cestou,pán jel přes centrum města a ještě v tom největším provozu. Určitě nedoporučuji.

 4. prosím informaci – kolik stojí taxi v sobotu v noci nebo v neděli nad ránem od areny Liberec do Jablonce Ještědská ulice

  1. Dobry den . Platil jsem vaš taxi v Zone Liberec v zelene zone 109 korun … Proč udavate tedy cenu 89 korun?

 5. jak je mozne platitv taxiku 3krat plati se jen jedna jizda jak to potom resite s ridicem ktery takto kazi vase jmeno

 6. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jak se počítá jízdné. dnes 1.1.2018 jsme využili vašich služeb byli jsme tři a řidička nám účtovala za každého 89kč.Bylo to v zelené zóně Liberce.Proč máte na autech po Liberci 111kč,fakt tomu nerozumím.Když to bylo za 89kč,tak si řidič klidně řekl 100kč,stejně bych mu je dala,ale jak je to možné.
  S přáním hezkého nového roku Nováková

 7. Dobry den chci se zeptat jestly pribirate ridice.
  Sem z jablonce ridic skupin b c.
  Spolehlivi 100% pokud mate zaujem volejte.na tel.606174478

 8. Dobrý den. Máme nájemníka který nám dnes poslal vyfocený váš TAXIK, jak je nabouraný a tvrdí nám , že to byl on
  koho naboural . Rádi bychom věděli jestli je to pravda . Mělo se to stát dnes ráno . Řidič byl Slovenské národnosti.
  Děkuji Souček

 9. DOBRÝ DEN,

  CHCI SE ZEPTAT, ZDA VÁS LZE ZAVOLAT V NEDĚLI 28.5.17 OD 24,00 HOD.DO 6,30 HOD Z PENZIONU UKO-BEDŘICHOV U JABLONCE N/N PRO CESTU DO ROCHLIC-LIBEREC 6 A KOLIK BUDE CESTA STÁT?

  DĚKUJI,

  ZELENAYOVÁ HANA
  TEL.: 775 978 435.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *