Skip to main content

Uber dále zlepšuje svým řidičům podmínky, tentokrát garantuje násobky

Ať už jste řidič, nebo cestující Uber, jistě jste se již setkali s násobky za jízdu. Ty u Uber reagovaly na poptávku. V případě velkého zájmu se tak cestující svezl s dražší cenou jízdného, než je obvyklé. To se však nově změnilo.

Změny ve cenách ve špičkách zavádí současně i Taxify. U toho jsme byli zvyklí na to, že standardně cesty v noci, ráno nebo o víkendu byly dražší. Koeficient se pohyboval až po 1,3x běžné ceny. Nově však po vzoru Uber reaguje se svými špičkami na poptávku a tabulku časů pravidelných špiček naprosto ruší.

Uber: Změny a vylepšení pro řidiče

Uber v poslední době přinesl spoustu změn, které byly však krokem správným směrem. Jednoduše lze říci, že se snaží o větší efektivnost, bezpečnost a flexibilitu. Řidiči si tak mohou například navolit místo a čas, kam se chystají přesunout. Aplikace jim pak vybere pouze takové objednávky jízd, které jsou v rámci tohoto směru, současně je aplikace upozorní na všechny potenciální dlouhé jízdy. Všichni řidiči však ocenili hlavně to, že nově mají placenou dobu čekání, což je velkým přínosem. Po dvou minutách po příjezdu vozu tak začíná nabíhat čekací penále. Další chystanou novinkou je nutnost podání vysvětlení v případě, že se cestující rozhodne dát řidiči nízké hodnocení.

Nejčerstvější novinkou jsou však tzv. garantované násobky

Jak to funguje?

Když otevře řidič aplikaci, uvidí oblast s garantovaným násobkem. Tyto oblasti jsou ohraničené červenou linkou. Oblasti ohraničené červenou linkou zobrazují také výši garantovaného násobku a dobu trvání promo akce.

Po kliknutí na možnost „Zobrazit všechny propagační akce“ je k vidění kalendář akcí, které jsou naplánovány na celý následující týden.

V čem je změna oproti hodinovým garancím?

Hodinová garance

Doposud bylo stanoveno minimum počtu jízd za hodinu společně s minimální mírou objednávek, řidič nedostal žádné info o poptávce, neexistovala ani žádná garance špičky.

Garantované násobky

Nově není stanoveno žádné minimum jízd, ani žádná míra přijetí objednávek. Bonus se řidiči přičte ihned po skončení jízdy. Řidiči jsou týden dopředu informování o plánovaných špičkách.

Další info se dozvíte z oficiálního videa

Jak se stát řidičem Uber

Asi nejjednodušší způsob, jak se stát řidičem Uber, je přidat se do flotily. Flotila vlastní veškeré legální dokumenty a podstupuje je Vám jako řidiči. Řeší za vás celý proces registrace a vyučování. O nic se tedy nestaráte a jen jezdíte a vyděláváte. Flotila také často nabízí možnost pronájmu automobilu.

Samozřejmě, že členství ve flotile není zdarma. Většinou odvádíte procentuální část z odvedených jízd, případně hodinou/týdenní fixní sazbu. Přidat se můžete k některé z veřejných flotil na stránkách Uberu.

NÁŠ TIP Pokud nechcete registraci řešit vůbec, přidejte se k flotile Uber Taxi a nechte vše na nás!

Více informací se dozvíte ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *