Skip to main content

Návod krok za krokem na registraci jako řidič Uber

Poměrně velké množství řidičů má problém s tím, dokončit registraci a začít jezdit pro Uber. Je to celkem pochopitelné, samotný proces registrace není tak jednoduchý a místy může být až zmatečný. Je také požadováno poměrně velké množství dokumentů, jejichž doložení vyžaduje další „obíhání“ úřadů.

Pravděpodobné největší překážkou je získání živnostenského listu na koncesovanou živnost (tzv. koncese) Silniční motorová doprava – osobní
provozovaná vozidly určenými pro přepravu nejvýše 9 osob včetně řidiče. To navíc vyžaduje i určitou odbornou způsobilost a vyjde na 1.000, Kč.

Kromě dokumentů je také nutné splňovat celou řadu daňových povinností – řidič musí být tzv. identifikovanou osobou a dále musí odvádět silniční daň z vozu, který využívá k přepravě cestujících a samozřejmě pak jednou ročně podávat daňové přiznání a veškeré příjmy řádně zdanit. Více informací o zákonných podmínkách a daňových povinnostech pro řidiče se dočtete na stránce Uber řidiči vs. daně a zákony.

Jako bonus pro vás máme také video návod v češtině, kde je celý proces registrace podrobně vysvětlen a znázorněn.

Příprava – Potřebné dokumenty pro dokončení registrace

Před zahájením procesu registrace je dobré si připravit veškeré potřebné dokumenty. Ideálně v digitální podobě (např. je oskenovat či vyfotit mobilním telefonem). Pro získání statutu Uber řidič je nutné být starší 21 let a jsou potřebné následující dokumenty:

Osobní dokumenty

 1. Řidičský průkaz platný na území České republiky
 2. Občanský průkaz
 3. Výpis z evidence rejstříku trestů fyzických osob – ten získáte jednoduše na kontaktním místě CzechPOINT, které se nachází na každé větší poště. Získání je velmi jednoduché, trvá pár minut a vyjde na 100,– Kč
 4. Výpis z bodového hodnocení řidiče – stejně jako výpis z evidence RT výše, lze vyřídit oba najednou a poplatek je opět 100,– Kč
 5. Výpis z živnostenského rejstříku (tzv. koncese) – silniční motorová doprava – získání koncese je jednoznačně nejtěžší ze všech dokumentů, vyžaduje totiž získání živnostenského listu (oprávnění) v oboru silniční motorové dopravy pro přepravu osob. O živnost je možné zažádat na kterémkoliv živnostenském úřadě a je přitom nutné vyplnit tzv. jednotný registrační formulář (pokyny k vyplnění).
 6. NOVĚ Průkaz řidiče taxislužby (tzv. žlutá karta) – Průkaz lze získat na městském úřadě dle trvalého bydliště. V případě trvalého bydliště v Praze, je možné žádost vyřídit zdarma prostřednictvím Centra podpory pro řidiče Uber. Pro podání žádosti je nutný vyplněný formulář. Vyřízení trvá maximálně 30 dní. Více informací naleznete v našem detailním návodu Jak získat žlutou kartu.
 7. NOVĚ Zkoušku (osvědčení) z místopisu – Zkouška je zdarma a koná se vždy osobně na Magistrátu Prahy. Je nutné se přihlásit. Zkoušku je možné si předem „natrénovat“ online na stránkách testyuber.cz. V případě negativního výsledku je nutné čekat 30 dní a poté je možné zkoušku opakovat. Více informací naleznete v našem detailním návodu Jak absolvovat zkoušku z místopisu.

Dokumenty k vozidlu

 1. Zelená karta (mezinárodní potvrzení o pojištění odpovědnosti za provoz motorových vozidel) s platným datem
 2. Velký technický průkaz (přední i zadní strana)
 3. NOVĚ Registrace automobilu v evidenci vozidel taxislužby – Je možné vyřídit osobně na počkání na Magistrátu Prahy. Nutný je vyplněný formulář a zaplacení poplatku ve výši 50,– Kč. Více informací naleznete v našem detailním návodu.

Krok č. 1 – Zahájení procesu registrace

Pokud máte připraveny veškeré dokumenty ze seznamu výše, můžete zahájit samotný proces registrace. Ten se skládá z následujících kroků:

 1. Přejděte na stránku https://partners.uber.com/join/
 2. Zadejte jméno (first name) a příjmení (last name), váš e-mail, telefonní číslo (phone) a heslo (password)
 3. Jako město uveďte Prague, Czechia nebo Brno, Czechia
 4. Jako zvací kód (invite code), pokud je dostupný, zadejte 1M9NT3MZUE a po uskutečnění prvních 20 jízd od nás dostane 500,– Kč jako bonus
 5. Potvrďte tlačítkem ODESLAT (SUBMIT)

Formulář by měl vypadat zhruba takto.

Příklad vyplnění registračního formuláře Uber řidiče
Příklad vyplnění registračního formuláře Uber řidiče

Krok č. 2 – Volba typu řidičského účtu

V dalším kroku je nutné zvolit typ účtu dle podnikatelského statusu. Volte jej pozorně, protože není snadné jej později změnit. Na výběr máte ze 3 možností:

 • Nemám živnostenský list
 • Mám živnostenský list
 • Jsem profesionální řidič taxi (UberBlack)

První možnost vyvolává otázku, zda lze vůbec řídit pro Uber a přitom nemít žádný živnostenský list. Teoreticky ano, ale museli byste dokázat, že cestující vozíte pouze příležitostně a zároveň vaše příjmy z této činnosti nepřesahují 30.000,– Kč za rok. V takovém případě jsou totiž vaše příjmy osvobozeny od daně a nemáte žádnou povinnost je hlásit finančnímu úřadu.

Krok č. 3 – Nahrání dokumentů a přidání automobilu

V dalším kroce budete vyzváni pro nahrání veškerý dokumentů, které jsou vyjmenovány v bodě „Příprava“ výše. Pokud máte problémy s jejich nahráváním v digitální podobě, je možné tento krok dokončit osobně návštěvou kanceláří Uber. Adresa je Thámova 18, Praha 8, přízemí a dokončit registraci na místě. Mějte však prosím na paměti následující pracovní dobu:

 • Pondělí, středa 17:00 – 19:00
 • Úterý, čtvrtek 10:00 – 12:00

Stejně tak musíte i přidat váš automobil a jeho registrační značku. Je důležité mít na paměti, že automobil nesmí být starší 15ti let a že musí mít minimálně 4 dveře (automobily typu kupé jsou zakázány).

Přidání automobilu je opravdu jednoduché
Přidání automobilu je opravdu jednoduché

Krok č. 4 – Začněte jezdit a vydělávat

Po schválení ze strany Uberu můžete okamžitě začít jezdit a vozit vaše první cestující. Výplata vám bude chodit pravidelně na bankovní účet, který můžete nastavit na stránce vault.uber.com.

Aplikaci Uber pro řidiče (partnery) si můžete stáhnout na stránce Stažení Uber aplikace pro řidiče (partnery).

Jezděte, vydělávejte a buďte příjemní k cestujícím – pozitivní hodnocení řidiče je velmi důležité
Jezděte, vydělávejte a buďte příjemní k cestujícím – pozitivní hodnocení řidiče je velmi důležité

Mějte na paměti, že každý z cestujících vás hodnotí, proto se vždy snažte chovat slušně a jezdit tak, aby cestující neměli obavy. Přečtěte si naše tipy pro řidiče a staňte se oblíbeným řidičem s 5 hvězdičkovým hodnocením.

Kromě toho pro každého z řidičů připravil Uber speciální ceny a slevy u partnerů jako jsou automyčky, autoservisy, prodejny náhradních dílů či dokonce vedení účetnictví. Uberu skutečně záleží na tom, aby byl každý řidič maximálně spokojený.

Bonus – Video návod v češtině

Kompletní postup registrace naleznete také na níže uvedeném videu, které je doprovozeno komentářem v češtině:

Komentářů: 13

 1. Dobry den,
  řekněte mi, prosím,
  Musím udělat zkoušku, pokud chci pracovat v taxíku UBER?

 2. Zdravím,
  když prohlížím různé stránky pro přihlášení jako řidič pro Uber, tak se tam mnohé liší. Třeba stáří vlastního auta,
  nutnost klimatizace apod.
  Jestliže si chci k tomuto účelu pořídit nové auto, tak jsem zmatený, protože když koupín nevyhovující, tak se s ním mohu tak leda nechat vyfotit. Tak jak je to ve skutečnosti?
  Díky za platnou odpověď Petr

 3. Dobrý den, mám automobil hyundai i10-r.v.2018, není tento vůž příliš malý pro práci v Uberu. Předem děkuji za odpověď

 4. Dobrý den, pronajmu dlouhodobě Mercedes S350d 4MATIC. Momentálně nepoužíván. Vhodné pro šoféry Uber Black. 2016, 50tis km, 190 kW, se vším všudy. Platí se za najeté kilometry (min 4000/mes). V případě zájmu mi prosím odpovězte na komentár anebo sdílejte 👌

 5. Dobrý den já mám jaguár já hcu pracovat jako uber já pra co val vy uber vy Londýně a mne to bavilo

 6. Dobry den,
  mám zájem se u Vás zaregistrovat jako nový řidič s vlastním vozem, rad bych jezdil na živnostenský list svého bratra Simona Markovice v jeho flotile ktera je u vás registrována .Jsem řadu let Pražským taxikarem s platnými zkouškami a s profesním zlutym průkazem, chtěl bych začít ještě dnes, bylo by to možné? Děkuji
  S pozdravem Markovič Robert

 7. Dobrý den, chci se s někým osobně či telefonicky dohodnou o spolupráci. Napište mi prosím kontakt. Děkuji

 8. Dobrý den,
  rádi bychom registrovali u Vaší společnosti naší firmu, která je společností s ručením omezeným. Vlastníme koncesi a pro dané služby bychom nabídli nová vozidla Škoda ve všech třídách včetně řidičů. Bohužel jsme na Vašich stránkách nenašli možnost registrace takovýchto společností, pouze OSVČ. Můžete nám poradit, jakým způsobem naší firmu u Vaší společnosti zaregistrovat?

 9. Dobrý den,
  pokud mám bydliště v Klatovech, je možné získat trasy i z okolí tohoto města například do Prahy apd.?

  Díky za odpověď

 10. dobry den. Mam velke auto ( 7 mist) Huyndai H1 ) , muzu pouzivat tento auto pro prace v Uberu ? Dekujeme moc za otpoved’.

   1. Jak se stát řidičem milion nesmyslů žádné srozumitelné formuláře k vyplnění prosím o pomoc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *