Skip to main content

Zákaz Uber v Brně platí dále, zrušení předběžného opatření se týká jiného sporu

Tiskem i médii dnes koluje zpráva o tom, že Vrchní soud v Olomouci dnes zrušil předběžná opatření vůči společnosti Uber, kvůli kterému musela být pozastavena činnost Uberu v Brně. Obyvatelé Brna se tak začali pomalu těšit, že bude aplikace a s ní i služba v nebližších dnech znovu dostupná.

Avšak jedná se pouze o nedorozumění, předběžná opatření jsou stále v platnosti a situace v Brně se tedy dále nemění.

Jednání sice proběhlo, avšak jednalo se o tzv. malé předběžné opatření, kdy spor byl spojen pouze s panem Jakubem Dümlerem jakožto fyzické osoby – nikoli celé společnosti Uber.

Mluvčí Vrchního soudu společně s kanceláří primátora města Brna tuto informaci potvrdili. Mluvčí soudu dále přidal informaci o tom, že ono předběžné opatření dorazilo k Vrchnímu soudu teprve před několika málo dny a soud jej tak bude teprve projednávat.

Aktuální screenshot z aplikace v Brně ze dne 21. 6. 2017
Aktuální screenshot z aplikace v Brně ze dne 21. 6. 2017

Naopak mluvčí Uberu pro Českou a Slovenskou republiku do této chvíle nedisponuje žádnými oficiálními informacemi, které by mohla dále sdílet. Uber v tak stále bojuje o své místo na brněnských cestách. 

Uber zahájil svůj provoz v Brně 1. února 2017 a již od samotného spuštění narážel na řadu problému a překážek. Tou v současné době nejvýraznějši je spor se společností Lido taxi radio a samotným městem Brno. Dle rozhodnuti soudu jedná společnost Uber protizákonně tím, že ve vozech chybí taxametry, nejsou označené jako taxi a nenesou název taxi. 

Uber byl tak 10. května území Brna pozastaven a jak jsme se od mluvčího Vrchního soudu dozvěděli, spor a s ním i předběžne. opatření nadále pokračují. 

1 komentář

  1. Smůla – taky jsem rano v rádiu slyšet tu zprávu a už jsem se těšil.
    Mám s vama jen tu nejlepší zkušenost.
    Milan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *