Skip to main content

Zákaz Taxify v Praze?

Tiskem v poslední době často kolují zprávy o zpřísnění podmínek, regulaci služeb i naprostém zákazu alternativních taxislužeb jako je Uber i Taxify. Minulý týden poslanci z Hospodářského výboru totiž zamítli návrh poslance ČSSD Václava Zemka, který měl alternativním přepravcům činnost výrazně ulehčit. Ten chtěl doplnit novelu zákona o silniční dopravě o paragraf, podle kterého by taxikář nemusel mít taxametr, stačila by pouze mobilní aplikace, která by jej nahradila. Argumentoval mimo jiné tím, že je si vědom radikálního zásahu, avšak v tomto případě předběhla technologie legislativu a není možné před touto problematikou zavírat oči. O novele zákona by měli poslanci hlasovat v nejbližších dnech.

Některé další zdroje uvádějí, že společnost Taxify končí s okamžitou platností a provoz je naprosto pozastaven. Což však není tak úplně pravdou – žádné rozhodnutí do dnešního dne nenabylo právní moci. Jak se k celé kauze vyjadřuje samotné Taxify?

Taxify se v žádném případě nevzdává a hodlá bojovat stejně jako Uber. Celý spor je veden se společností Taxify a Městským soudem v Praze a do dnešního dne nikterak neovlivňuje řidiče ani cestující. K žádnému zákazu v tuto chvíli nedošlo a Taxify tak nadále pokračuje v poskytování služeb v nezměněné podobě. Vedení českého Taxify s podivem komentuje fakt, kdy bylo předběžné opatření vůči Uberu v Praze zamítnuto a vůči Taxify nikoli. 

1 komentář

  1. U silnice si natrhám jablka, z prken si ztluču stánek, a v sobotu pojedu prodávat na farmářské trhy. Určite budu levnější než „konkurence“. Nevadí že o tom nemám ani páru, hlavně že to bude laciné,protože zůstanu přihlášen na úřadu práce a nemusím tudíž platit sociální ani zdravotní pojištění, a za prodejní místo taky platit nebudu. Proč, že? No jsem zvědav jak dlouho tam vydržím, než dostanu přes držku od legálních prodejců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *