Skip to main content

UberAIR – budoucnost městské dopravy je ve vzduchu

O Uber je známo, že poskytuje městskou alternativu taxislužeb v ulicích, v několika státech nabízí své přepravní služby také na moři jako UberBoat, nově se však chystá ovládnout i vzdušný prostor jako UberAIR.

Na Konferenci v Lisabonu oznámil Jeff Holden, současný produktový ředitel Uberu, že portfolio firmy se do budoucna rozšíří o službu UberAIR která bude zahrnovat vzdušnou dopravu.

Jak to bude fungovat?

Zkušební provoz bude zahájen v roce 2020. Jako zkušební město bylo zvoleno Los Angeles. Poté v roce 2023 by měla být zvolena další města, převážně se bude jednat o ta nejlidnatější na světě.  Hlavním důvodem UberAIR by tedy mělo být odlehčení dopravní situaci na silnicích.

Letadla, která k tomu hodlá Uber používat, mají schopnost vertikálního startu a přistávání jako klasické vrtulníky, liší se od nich však tím, že jsou mnohonásobně tišší, bezpečnější, levnější a šetrnější k životnímu prostředí. Tato elektrická letadla dokážou najednou pojmout až čtyři spolucestující.

Letadla budou schopná létat rychlostí až 300 km/h a podle analytiků Uberu by cena jednoho letu neměla být pro pasažéra výrazně dražší než cesta autem uberX. UBER předpokládá, že v budoucnu se náklady na tento způsob dopravy budou snižovat a mohly by být dokonce levnější než cesta osobním autem.

Již v tuto chvílí vlastní Uber dvacet strategicky rozmístěných nemovitostí po celém LA, které by v budoucnu měly sloužit jako přistávací plochy.

UberAIE – blíž než si myslíte

Uvítali byste UberAIR i v Praze?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *