Skip to main content

UBER v Brně – dočasné pozastavení, nebo úplný konec?

Téměř před necelým měsícem brněnský soud formou předběžného opatření zakázal Uber na území města Brna. Podle rozhodnutí citovaného soudu se v případě Uberu jedná o klasickou taxislužbu, nikoli alternativní. Většina principů Uberu je tudíž dle jeho názoru v rozporu se zákonem. Přiklonil se tak na stranu společnosti Lido taxi a také města Brna.

Společnost Uber tedy na základě tohoto rozhodnutí o půlnoci 10. května pozastavila činnost na území města Brno.V současné době je všakjisté, že proti rozhodnutí se Uber bude odvolávat.

Uber již není v Brně k dispozici

 

 

Uber věří, že je provoz v Brně opravdu jen pozastaven, nikoli zastaven. Vzhledem k nyní projednávanému novému návrhu zákona o silniční dopravě pevně věříme, že bude možné konečně alternativní taxislužby „právně správně“ uchopit a smysluplně regulovat, aby se mohla nadále rozvíjet. A to nejen z důvodu své globální oblíbenosti.

Přeci jen, Uber nyní funguje ve více než 450 městech, jeho oblíbenost v Praze se pohybuje okolo 10%. V současné době Uber sčítá 110 000 registrovanách uživatelů. Častým uživatelem bývají také turisté, kteří jsou velice obezřetní ohledně klasických taxislužeb, raději tak sahají právě po Uberu.

 

1 komentář

  1. Nevztahujte na sebe něco co není pravda. Soud nezákazal UBER, pouze Vám přikázal podnikat v souladu s platnou vyhláškou a zákony v ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *