Skip to main content

Uber testuje rozvážení jídla Uber Eats – nahradí damejidlo.cz?

Již z minulosti jsme zvyklí, že se i český Uber pouštěl do různých promo akcí, při kterých jsme se mohli svézt a současně si pochutnat.  V létě jsme si tak k vozu mohli objednat oblíbenou zmrzlinu Míšu. Nebo spíše UberMíšu? Celosvětovou novinkou je však služba Uber Eats!

Co je Uber Eats?

Uber Eats je dceřinou společností nejznámější alternativní taxislužby světa. V některých částech světa je stejně tak jednoduché objednat si jídlo jako Uber. Ten uvažuje, že by převrátil naruby zavedený model dovážky jídla, kdy hradíte každou jednotlivě. Stačilo by uhradit předplatné.
Myšlenka předplatného není však první na světě. Od loňského roku takto funguje ve Velké Británii společnost Deliveroo, která operuje s předplatným ve výši  8 liber, tedy v přepočtu asi 230 korun. Každému se pak odečítá částka z předplatného. kdy od každého čtvrtého jídla prakticky dovoz neplatíte. Cena jedné dovážky je totiž  2,5 libry, čili přes 70 korun.

Kde ho najdeme?

Aplikaci Uber Eats je si možné už teď stáhnout v App store i v Google Play, jídlo si objednáte nejen ve většině měst v USA, ale i v 71 městech v Evropě – například v Londýně, Paříži, Oxfordu, Moskvě, Vídni nebo Bruselu. Kompletní seznam měst naleznete ZDE. 
V Česku zatím služba k dispozici není, ale její web je přeložený do češtiny, což může naznačovat, že se na této věci brzy něco změní.
UBER EATS JE TADY Konečně jsme se dočkali a Uber Eats funguje v Praze!

Jak to funguje?

Mimo funkci předplatného je hlavním hnacím motorem také doba doručení do 30 minut. Uber disponuje obrovskou flotilou aut, což by mohla být i v Česku jeho konkurenční výhoda.

Jídlo objednáte přes mobil s účtem z Uberu

 

  1. Najděte své oblíbené jídlo z místní dostupné restaurace
  2. Přes svůj Uber účet objednejte a také zaplaťte
  3. Sledujte v obdobně jako příjezd řidiče i příjezd Vámi objednaného jídla

 

 

Dobrou chuť!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *