Skip to main content

Uber spouští službu Uber Health, která dopraví pacienty na lékařská vyšetření

Uber spouští v USA novou službu s názvem Uber Health. Jejím cílem je postarat se o spolehlivý a bezproblémový převoz do nemocnice. Spojené státy se dle statistik „pyšní“ počtem nejvíce zrušených schůzek u lékařů. Zda se této služby dočká i zbytek světa zatím není jasné.

Uber tak upozornil na alarmující statistiku, dle které každý rok před 3,5 milionu Američanů zmešká nebo nedorazí na schůzku. Mezi nejčastější důvody se pak řadí nespolehlivá doprava a nemožnost pacientů dostat se na místo.

Již v tuto chvíli je součástí tohoto projektu několik zdravotnických organizací. Výhodou Uberu je, že zdravotní pracovníci mohou naplánovat přesuny pacientů až 30 dní dopředu. Uber ve své oficiální tiskové zprávě uvedl, že se přidalo již více než 100 organizací jako domácí pečovatelská centra, fyzioterapeutická centra, rehabilitační centra, nemocnice apod.

Uber také prohlásil, že za službu nebude účtovat žádné poplatky, přesněji řečeno jízda bude vycházet vždy z ceny standardních tarifů v danou dobu. Plátcem pak mají být zdravotnické organizace. Současně však není v tuto chvíli vyloučeno, že budou část nákladu na jízdné požadovat po pacientech. Toto rozhodnutí už náleží každé zdravotnické organizaci zapojené do spolupráce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *