Skip to main content

Uber se dohodl s vládou, řidiči musí mít licenci

Uber a premiér v demisi Andrej Babiš se dohodla na podepsání memoranda, které by měli společně podepsat na konci března. Uber přislíbil, že bude podnikat přímo v České republice, a tudíž zde i odvádět daně. Doposud se tak dělo v Nizozemsku.

Do konce března podepíšeme memorandum, které bude tyto kroky obsahovat. Tedy, že si Uber zažádá o živnostenský list a jeho řidiči o licenci na smluvní přepravu,“ uvedl po jednání Babiš. Dodal, že firma se zavázala i k tomu, že se připojí do systému EET.

Celá situace je tak reakci na protesty taxikářů, kteří teď pravděpodobně začnou protestovat ještě víc a reakcí na dopis, který Babiš společně s Adrianou Krnáčovou zaslal do centrály Uber. V dopise šéfa Uber Dara Khosrowshahi vyzval, aby začal u nás dodržovat zákony, nebo odešel. Uber se údajně omluvil s tím, že ne všechno jejich jednání bylo v souladu se zákonem.

Sama společnost Uber označila jednání za velmi konstruktivní. „Připomínky z dnešní schůzky bereme velmi vážně – rozhodně jsou nyní před námi úkoly, které musíme vyřešit. Věříme, že další jednání budou následovat i v budoucnu, protože jsme odhodlání učinit to správné pro tisíce spotřebitelů, řidičů i pro Prahu,“ říká Alexei Stakh, generální ředitel Uberu pro střední a východní Evropu.

Změny, které nastaly/nastanou

 • Uber podepíše i protokol s finanční správou o evidenci vykazování tržeb. Bude tak podléhat EET.
 • Čeští úředníci tak budou mít nově naprostý přehled o finančních transakcích, které jsou mezi Uber a jejich řidiči.
 • Vznikne tak naprostá kontrola nad daňovými úniky.
 • Praha přislíbila, že navýší kapacity míst, aby si mohli řidiči Uber vyřídit živnostenské listy co nejrychleji a bez problému.

Komentářů: 3

 1. Kez by Krnacova stejne urputne resila problemy s taxikari jako nedostatky Uberu… hnus tohle.. statem posvecena mafie vydira Prahu a obyc.obcany..neskutecne

 2. Dobry den,
  Ja jsem Quang Pham Vu. Klient Uber ( tel. 723013818 )
  Tento mesic, 2x musim platit 50,Kcz za Uber cekal jine miste . !00,Kcz neni moc, ale citim ze, vsechny chyby musim platit z klienti . Není to hezký poplatek.

  Mam otazku : Pripad ja jsem doma, manzelka u obchode. Muzu objednat Uber pro manzelkou z domovu ?

  S pozdravem
  Pham

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *