Skip to main content

Uber přidává do své aplikace možnost udělování spropitného

Dáváte při jízdě Uberem řidiči spropitné?

Myšlenka Uberu byla na začátku postavena na online platbách a Uber byl toho názoru, že udělování spropitného řidičů je v tomto případě až zbytečné. Tedy až do dnečního dne.

Vedení Uber se snaží vylepšovat nejen své služby, ale také vztahy mezi řidiči a samotných vedením. Pověst Uberu totiž zaznamenala v poslední době několik skandálů. Ty vyústily až v samotnou rezignaci šéfa a hlavní tváře Uberu Travise Kalanicka. Objevovaly se zprávy o sexuálním obtěžování na pracovišti či o špatném zacházení s lékařskými záznámy. Uber má tak za sebou pravděpodobně svůj nejhorší rok.

Jako novinku si tedy Uber připravil možnost udělování spropitného přímo samotným řidičům. Předem bude přednastavenp několik částek (avšak bude možno udělit i spropitné dle vlastního uvážení) a ty odeslat přímo řidiči. Co je však na tomto velice sympatické, Uber si na tuto částku nebude nárokovat žádná procenta z této částky. Tato funkce vznikla i jako reakce na největšího konkurenta Uberu v Americe Lyft, který tuto službu již poskytuje.

Jak to bude tedy fungovat? 

  • řidiči, kteří chtějí mít aktivní tuto možnost, musí mít stáhnutou poslední aktualizovanou verzi driver aplikace
  • po výzvě je potřeba kliknout na možnost „přijímat spropitné
  • cestující budou na konci každé jízdy dotazování, zda chtějí řidiči udělit spropitné
  • možnost spropitného je možná udělit až 30 dní zpětně

Tato funkce je prozatím v rámci testování spuštěna ve městech Seattle, Houston a Minneapolis. Do konce příštího měsíce by se měla rozšířit po celých Spojených státech. V nejbližším možném čase (pravděpodobně na konci července) bude pak rozšířena do zbytku světa, tedy i do České republiky.

A co vy, budete využívat této možnosti udělování spropitného?

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *