Skip to main content

Uber oslavil 3 roky fungování v Praze a přinesl zajímavou statistiku

Uber slaví narozeniny. Již tři roky se s ním setkáváme na pražských cestách. Ku příležitosti oslav se rozhodl spíše zrekapitulovat působení a zavzpomínat na své dosavadní úspěchy. Uber tak uspořádal tiskovou konferenci, na které promluvil také Robbie Khazzam – generální ředitel Uberu pro střední Evropu.

Uber jako alternativa MHD

Uber v současné době čítá více než 400 tisíc uživatelů v České republice. Co se aktivních řidičů týče, těch je něco kolem dvou tisíc. Uber se tak stal velice vyhledávanou alternativou pro městskou hromadnou dopravu v Praze. Meziroční nárůst jízd překročil 340% oproti loňskému roku. Úspěchem je také to, že dojezdové časy se pohybují okolo čtyř minut. V srpnu roku 2014 byl čas okolo 12 minut.

Uber jako most mezi okrajovou Prahou a centrem

Uber zaznamenává velkou část poptávky právě z okrajových částí Prahy. Kolem 44% všech jízd je uskutečněno právě z okrajových oblastí Prahy, zejména mezi 6 a 10 hodinou ranní. Po půlnoci nastupuje také „čas Uberu“, neboť do těchto oblastí nejezdí prakticky žádné spoje.

Uber je také  z okraje Prahy využívám kvůli parkovacím zónám, lidé se pohodlně dopraví do centra města bez obav z nedostatku parkovacích míst.

Uber pro Čechy i cizince

Uber zaznamenává výraznou poptávku i z řad turistů. Uber je v zahraničí známou a vysoce respektovanou službou, tudíž ji cizinci opravdu aktivně vyhledávají. Podle statistik aplikaci využili lidé z 97 zemí světa, nejčastěji z USA, Velké Británie, Německa, Francie či Ruska, řidiči Uber však svezli například turisty z Pobřeží slonoviny či Rwandy. Nejoblíbenějším Uber cílem se pak stal Pražský hrad, jednalo se o více než 49 tisíc jízd.

Tak všechno nejlepší k narozeninám, Uber! 

1 komentář

 1. Dobrý den,
  rozumím tomu, že chcete levnější cestování po ČR. Ale mám dotaz? Mají Vaši řidiči zkoušky stejné jako TAXI služba? Platí daně (sociální zdravotní) jako Taxi služba? Ručí za nehodu (má pojištění)stejně jako TAXI služba? Pokud řidič jezdí celý den pro UBER, proč nezveřejníte jak to správně funguje? Proč Vás nadřízený nezveřejní jak to vlastně funguje? Pokud za jednu jízdu v Praze inkasuje 100 – 200,-Kč pak za 8 hodin může vydělat docela hodně peněz, proto mě zajímá jak to finančně řidič prokáže pro UBER, když nemá v autě ceník jako TAXI služba. Neříkejte mi, že nákup benzínu aj.ošetření auta nevyžaduje finanční spolupráci, nebo to mají také ve slevě ? Řekněte mě,kde se dá napumpovat levný benzín?
  Připadá mi to, jako za socialismu, kdy z Václaváku jezdili auta na černo a rozváželi pasažery po Praze. Kdyby se UBER zveřejnil, tak jako taxikáři, tak bychom mohli MHD celé zrušit. Myslíte, že by to lidé chtěli ? V MHD platíme docela drahé lístky za cestu, ale je to ekologické a co vy ? Máte auta ekologická ? A co na to naše silnice a jejich nekonečné fronty aut a co parkovnání to je také tragedie. Nemyslíte, že MHD je nejlepší ? Tou Vaší formou „černých jízd“ po Praze přispíváte k výše uvedené negativné situaci. Zaměstnejte TAXI službu všechnu a nebudou problémy. Pak se uvidí zda-li Magistrát po Vás nebude také chtít přísnější podmínky jízd jako na současnou TAXI službu. Možná bychom mohli stavět byty také „na černo“ od (nevyučených) soukromníků (zedníků, montérů) a za poloviční cenu.
  Asi by dům zpytlíkovali, ale hlavně by byl mnohem levnější. Váš konkurenční podnik by se docela dal využít i v jiném oboru a bez norem a pravidel, prostě by asi vznikl sice chaos, ale bylo by to levnější.
  Celý život jezdíme MHD, busem i vlakem. Taxi jsme využili v životě asi jenom 5x. Kdo na to má at si to zaplatí. Neděláte dobře přebíráte-li negativní způsoby ze zahranicí. Hodně jsme zjistili za 28let, že není všechno zlato ze západu, nebo musíme se ve všem po západu opičit to nemáte svůj mozek?. Naše NORMY v ČR byli ve všem lepší a doufám,že se zase ČR normy vrátí. Přebírejte ze zahraničí jen to dobré a lidi Vám budou fandit. Tak doufám, že Váš nadřízený konečně zveřejní, jak to vlastně funguje, ale pravdu a né lež ! Hlavně mi jde o daně, tak jak to mají nastavené TAXIky.
  Selskému rozumu a zdraví Vám přeje Hodková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *