Skip to main content
Uber a Lyft si nyní objednáte přímo z Google Maps (zatím pouze v US)

[AKTUALIZOVÁNO] Uber a Lyft si nyní objednáte přímo z Google Maps

AKTUALIZACE 25. 1. 2017 Plně integrovaná aplikace Google Maps s Uberem je již dostupná i pro Českou republiku a Slovensko.

Určitě jste si všimli, že pokud v Google Maps aplikaci na telefonu hledáte trasu, tak kromě jízdy autem, na kole a pěšky, vám Google nabízí i odhad cen a dobu jízdy pro UberPOP a UberBlack. V nové verzi však šel Google ještě dál a Google Maps s Uberem a Lyftem (alternativa a konkurence Uberu v US) plně integroval.

To znamená, že vůz si nyní objednáte na jedno kliknutí, aniž byste museli přecházet do aplikace Uber nebo Lyft. Google má se službami pravděpodobně dohodu a z každé objednané jízdy přes Google Maps dostává malý podíl.  Jak to je jednoduché se můžete podívat na videu níže.

Bohužel v České republice ani na Slovensku integrace není dostupná, a tak je nutné objednávat klasicky přes konkrétní aplikaci, ale snad se brzy dočkáme také. Tak to netrvalo ani týden a nová verze aplikace je dostupná i u nás a na Slovensku. Jak to vypadá se můžete podívat na snímcích níže.

Plně integrovaná verze Google Maps s Uberem pro Českou republiku
Plně integrovaná verze Google Maps s Uberem pro Českou republiku

1 komentář

  1. Dobrý den,
    Mám telefon LG G3 Google maps nejnovější 9.45.1 a tuto službu zpřístupněnou nemám nevíte jestli se dá nějak aktivovat.
    Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *