Skip to main content

Uber je ideální příležitost pro ženy

Včera se pod taktovkou Uberu konala v prostoru Vnitroblock ryze dámská událost. V odpoledních hodinách se konalo setkání žen-řidiček Uberu společně s dalšími ženami, které by se k flotile Uberu rády přidaly, nebo mají obavy se s Uber jako ženy přepravovat. V jejich rozhodnutí je však brzdil strach o svou vlastní bezpečnost, obavy a další předsudky.

Ženy rozličných věkových skupin, které jsou v současné době již aktivními řidičkami Uberum se podělily o své zkušenosti a snažily se právě tyto obavy, strach a předsudky odstranit. Nejčastější obavou nakonec byla právě bezpečnost o sebe samou, tu však dámy vyvracely, kdy se opíraly jak o fakta, tak o vlastní zkušenosti.

Uber dokonce zřídil „Uber Ombudsmanky“ – skupinu tvořenou právě těmito zkušenými řidičkami, které pomáhájí začínajícím řidičkám, rozdávají rady a dohlížejí na jejich spokojenost.

Často se mezi řidičkami objevují maminky na mateřské dovolené, samoživitelky, studentky a seniorky, které se chci chtějí trošku „odpočinout“ a přivydělat si vlastní extra peníze. Mezi  nějčastější důvody, které na setkání zaznívaly, tak právem patří:

  • svoboda,
  • naprostá časová flexibilita,
  • ideální skloubení s rodinným provozem,
  •  získání dodatečného zajímavého příjmu,
  • možnost potkat nové zajímavé lidi,
  • čistá hlava“ po návratu domů.
V České republice je 15% žen-řidiček z celkového počtu řidičů.

Česká republika se již několik let drží na pomyslném vrcholu právě v tom, kolik žen usedá za volanty společnosti Uber. U nás je to až 15% žen a Česká repunlika tak opět obhájila první místo ve středoevropském regionu.  Ženy mají často dokonce vyšší hodnocení klientů než muži, kdy je oceňována jejich plynulá, klidná a bezpečná jízda. V posledních 12 měsících si ženy „vyjezdily“ průměrně 4,81 hvězdičky (z 5 možných), a dokázaly tak porazit opačné pohlaví. Mužské průměrné hodnocení je totiž 4,79 hvězdičky.

 

 

Pokud tedy i Vy (ať už jste muž či žena) uvažujete o přidání k flotile Uber, nápomocný Vám může být i náš článek „Jak se stát řidičem Uber

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *