Skip to main content

Uber Eats v Praze slibuje rozvoz do 30 minut. Co na to DámeJídlo?

Před časem jsme vás informovali novince Uber Eats, která se zaměřuje na rozvážení jídla. Nejpozději do konce léta by se měla dostat i k nám. Stejně jednoduše, jako si objednáte vůz, si teď budete moci objednat i jídlo. V současné době Uber rozváží jídlo ve 223 městech zhruba třicítky zemí světa.

UBER EATS JE TADY Konečně jsme se dočkali a Uber Eats funguje v Praze!

Co je Uber Eats?

Uber Eats je dceřinou společností nejznámější alternativní taxislužby světa. V některých částech světa je stejně tak jednoduché objednat si jídlo jako Uber. Ten uvažuje, že by převrátil naruby zavedený model dovážky jídla, kdy hradíte každou jednotlivě. Stačilo by uhradit předplatné.

Myšlenka předplatného není však první na světě. Od loňského roku takto funguje ve Velké Británii společnost Deliveroo, která operuje s předplatným ve výši  8 liber, tedy v přepočtu asi 230 korun. Každému se pak odečítá částka z předplatného. kdy od každého čtvrtého jídla prakticky dovoz neplatíte. Cena jedné dovážky je totiž  2,5 libry, čili přes 70 korun.

V Praze bychom se jej mohli dočkat už v létě letošního roku. Bude fungovat obdobně jako služba DámeJídlo. Uber plánuje posbírat partnerské restaurace právě DámeJídlo a vykrývat dobu, kdy restauracím chybí kapacita. Zapojit se budou moci i řidiči kol a motorek.

Jak to funguje?

Objednávání v České republice bude fungovat rovněž pomocí mobilní aplikace Uber. Přidává se však k ní možnost i objednání přes web. Doba doručení bude okolo půl hodiny, což je znatelně kratší doba než obvykle poskytuje Dámejídlo. Tam se doba doručení pohybuje nejčastěji okolo 75 minut. Ceny se však budou lišit podle již zaběhlých algoritmů (špiček) Uber, která je nejčastěji dána vytížeností a oblibou některých časů.

Šéf Dámejídlo Jan Matějů se dle vlastních slov na nového konkurenta těší, avšak neponechává nic náhodě. Přiznal se, že se na Uber Eats sice těší, ale současně jej bedlivě sleduje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *