Skip to main content

Uber chystá novinku: Bude sdílet elektrokola i dopravní vznášedla

Společnost Uber rozšiřuje pole své působnosti. Kromě alternativy k taxislužbě bude také provozovat sdílení elektrokol prostřednictvím společnosti Jump, která zatím funguje ve 40 velkých městech v šesti zemích světa. Brzy se však služba rozšíří i celosvětově. 

Celý systém zápůjčky bude u nás fungovat obdobně jako pronájem Rekola. Tedy v aplikaci uvidíte, kde se kola nacházejí a kdekoli ve městě jej poté zase můžete nechat. Zájem o půjčování jízdních kol se těší velké oblibě. Dle odborníků bude mít v budoucnu stále stoupající tendenci.

Uber se také rozhodl, že na zemi už je plno. Míří tedy do vzduchu!

Dopravní společnost Uber ukazuje další kroky v jejich programu Uber Elevate, ke kterému se konal historicky druhý kongres. Uber oslovil prestižní firmy jako Pickard Chilton, Corgan Arup, aby pro něj navrhli komplexní řešení. Výsledkem je jasná vize, kdy v roce 2023 by měly na obloze létat první vznášedla Uber Hover by Humphreys & Partners , která se spíš autům podobají kříženci mezi letadlem a dronem. Pro jejich obsluhu by měly být zbudovány speciální věže, takzvané Uber Sky Tower.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *