Skip to main content

Taxikáři chystají finální prostest v Praze proti Uber. Kdo další se přidal?

Novela zákona o silniční dopravě je stále v nedohlednu a klasickým taxislužbám už dochází trpělivost. Po tom, co protestovali, poté chtěli protestovat znovu, ale celou akci zrušili a shromáždili se před Ministerstvem dopravy se rozhodli protestovat znovu. Co a na kdy plánují tentokrát?

Doposud s řidiči Uber a Taxify bojovalo pouze zdravé jádro Sdružení českých taxikářů, které svou nelibost s alternativními taxislužbami i sdílenou ekonomikou dávalo hlasitě najevo. Nástrojem jim byly protesty i barikáda Prahy. Akce však vždy na občany měla zcela opačný vliv. Velká část se postavila na stranu Uber a Taxify.

Tentokrát to má být však jiné. Sdružení českých taxikářů se spojilo s Asociací koncesionářů v taxislužbě, která se doteď v tomto sporu nikterak neangažovala. Místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě dokonce po barikádě letiště, kde byl zraněn řidič Uber, uvedla: „V zásadě s ní absolutně nesouhlasíme, jsme pro řešení legislativní cestou.“

Klasickým taxikářům vadí zejména to, že Uber řidiči jezdí bez taxikářské koncesenemají taxametr a vůz není viditelně a čitelně označen svítilnou a nápisem TAXI.

8. února, 10:00, Strahov

Sdružení českých taxikářů na své oficiální stránce zveřejnilo pokyny k plánovanému protestu. Všechna auta mají být opatřena speciální nálepkou, aby byla viditelná jejich vzájemná soudržnost. Údajně se jedná o finální akci, očekáváme tak silnější účast. Dokonce upozorňují na delší trvání akce s doporučením teplého oblečení. Máme se asi na co těšit.

Oficiální pokyny sdružení
Oficiální pokyny sdružení

Sleva na jízdné

Pokud tedy 8. února plánujete nějak jet, chyťte si radši Uber nebo Taxify. Taxikáři mají stějně něco lepšího na práci. Pokud u toho chcete ještě ušetřit, použijte slevový kód „ TOMASJ97v Taxify aplikaci.. Pro jízdu Uber se slevou 200,- Kč na jízdné dopište do své aplikace promokód „CZEFREE.

Tak Taxify zdar a Uber zvláště! 

1 komentář

  1. Pokud planujete nekam jet 08.02 tak vám taxify ani uber nepomuze. Vse bude neprujezdne. Tak jedine helikoptera. Tak si tu slevu strcte za klobouk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *