Skip to main content
Chystá se Taxify vstoupit do dalších měst v České republice?

Taxify v Praze zlevňuje na 8,90,- Kč za kilometr a 3,50,- Kč za minutu

Velký Evropský konkurent Uberu z Estonska, Taxify, se snaží získat větší podíl na Českém trhu a agresivně zlevňuje. Taxify funguje na podobném principu jako Uber a zajišťuje přepravu osob (taxi) prostřednictvím moderní aplikace pro mobilní telefony. Vše ovládá uživatel z aplikace, včetně platby. Řidiči navíc nemusí vlastnit taxikářskou licenci, stačí pouze platný řidičský průkaz.

Nová cena za 1 kilometr jízdy je pouhých 8,90,- Kč (namísto původních 12,- Kč), což je dokonce o 1,- Kč levnější než cena UberPOP. Cena za minutu jízdy je pak 3,50,- Kč (namísto původních 4,- Kč). Kompletní ceník a srovnání s cenami UberPOP naleznete v tabulce níže.

 Taxify (staré ceny)Taxify (nové ceny)UberPOP
Cena za 1 kilometr12,- Kč8,90,- Kč9,90,- Kč
Cena za minutu jízdy4,- Kč3,50,- Kč3,- Kč
Nástupní sazba30,- Kč30,- Kč25,- Kč
Minimální jízdné60,- Kč60,- Kč55,- Kč
Z letiště do centra370,- Kč300,- Kč300,- Kč

Nový ceník Taxify sice na první pohled vypadá levnější než Uber, ale je tomu tak pouze na kratší jízdy (zhruba do 10ti minut). U delších tras se rozdíl smazává, protože Uber je naopak levnější v ceně za minutu (3,- Kč vs. 3,50,- Kč). Různé trasy a srovnání cen si můžete vyzkoušet v našem kalkulátoru.

Důležité však je, že Taxify nepoužívá systém tzv. „špiček“ a jeho ceny jsou tedy platné 24 hodin denně nehledě na stávající poptávku. To je velké plus. Aplikace Taxify je ovládáním velice podobné Uberu a je dostupná i v češtině. Je možné platit hotově nebo platební kartou. Chybí ovšem možnost rezervovat odvoz předem.

Ukázka aplikace Taxify v Praze
Ukázka aplikace Taxify v Praze

Kromě změny cen přichází Taxify i s novou třídou Taxify Premium, v podstatě konkurencí pro UberSelect.

Komentářů: 6

  1. Jezdil jsem taxika 17let žádné turbo žádné okradani před pěti lety již byla situace kritická našel jsem si jinou práci a a taxi jsem si zanechal jako přivýdělek ale i ten je už děs běs jinak ceny ta jaké jezdí nyní uber a jim podobné společnosti bez komentáře za ty peníze může vozit lidi jenom debil

  2. od ceny se odvíjí kvalita, čim levněji tím hůř, raději si připlatím a jsem v pohodě, liftago mi dává víc možností výběru a vždycky se domluvím česky

    1. Neni dulezita cena za jenotku, ale take obrat a celkova vyse. Zkus se zamyslet – z Prahy do Ostravy za tyhle ceny = parada. Za 28,-Kc/km by jel jen blazen. A za vic uz jen najemny vrah dotycneho ridice.

  3. .Hmm…..za 8.90kč, km. může jezdit pouze diskalkulik , všem těmto jejich řidičům přeji obrovský zisky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *