Skip to main content

Sdružení taxikářů zrušilo plánovaný protest a blokádu Prahy

Před malou chvíli Sdružení českých taxikářů odvolalo chystaný protest proti alternativním taxislužbám typu Uber a Taxify. Řidiči vyhrožovali ranní stávkou ve formě pomalé jízdy. Požadují však, aby magistrát ihned začal jednat, a to za účasti policie i médii.

Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová sama Sdružení českých taxikářů vyzvala, aby protest zrušili. Dále se však nechala slyšet, že s vyděrači vyjednávat vůbec nebude.  Sami řidiči se poté rozhodli Krnáčové prozatím vyhovět a protest odložit.

Kromě toho, že řidiči alternativních taxislužeb jezdí bez taxikářské koncesenemají taxametr a vůz není viditelně a čitelně označen svítilnou a nápisem TAXI, chtěli tentokrát protestovat zejména proti nepoměru kontrol. Nově platná novela zákona o silniční dopravě s sebou totiž přinesla jisté změny. Jednou ze změn je například možnost udělení tvrdších trestů a pokut za nepoctivost.

Za měsíc tak bylo zkontrolováno na 1200 řidičů, avšak 1000 z nich bylo z řad klasických taxikářů. Sama Krnáčová však Sdružení taxikářů vzkázala, že počty pouze odpovídají proporčnímu zastoupení a nemají žádnou ze stran znevýhodňovat.

Taxikáři tak požadují okamžitá jednání, kterého by se mělo zúčastnit nejen jejich sdružení, ale i taxidispečinky, občanské sdružení Asociace koncesionářů v taxislužbě, městská a státní policie a také média.

Mluvčí magistrátu dnes České televizi prozradil, že bezprostředně potom, co budou obsazena ministerstva, sám magistrát uspořádá setkání pro ministry, odpovědné úředníky i dispečinky a zástupce digitálních platforem. Cílem pak bude najít řešení, které však nebude diskriminovat ani jednu ze stran.

Taxikáři ve svém prohlášení také zmiňují to, že pokud jednání nepřinese ovoce, přistoupí k dalším protestům a blokádám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *