Skip to main content

Protest taxikářů pokračuje, tak zase ve čtvrtek!

Dneska musela být ale vážně zima. Jak se to pozná? Taxikáři svolali další protest, ale do tohoto počasí by člověk ani taxikáře… psa … nevyhnal. Nejdříve několik hodin komplikovali průjezd tramvají v okolí Lazarské ulice a později se přesunuli na pražskou magistrálu. Další protest ohlásili na „až“ na čtvrtek.

Taxikářů se dnes sjelo podstatně méně, než při posledním protestu. Tento fakt nasvědčuje jednak krutým mrazům, avšak odráží také interní neshody, které mezi klasickými taxikáři panují. Radikálnější skupina je tvořena kolem organizace Sdružení českých taxikářů a jeho mluvčího Davida Bednáře. Ten se údajně snažil blokovat dopravu již v při minulých protestech, kdy se ostatní taxikáři pohybovali po Praze poklidně.

Mluvčí Asociace Karolína Venclová uvedla, že se budou naprosto vyhýbat Staroměstskému náměstí, aby nijak nenarušili přílet českých olympioniků. Krátce před třetí hodinou pak jejich kolona začala v centru působit dopravní komplikace.

V Lazarské, Vodičkově a Spálené ulici a také na Smetanově nábřeží a na Národní třídě mezi taxikářskými vozy uvázly tramvaje, které se pohybovaly pouze krokem, nabíraly zpoždění, nebo jezdily odklonem. Přibližně v 17:30 se taxikáři přesunuli na pražskou magistrálu, kde předváděli rozmanité triky. Předstírali závadu na svých vozech, a dokonce i dopravní nehodu.

Mluvčí Asociace Karolína Venclová také oznámila, že další protest se uskuteční ve čtvrtek ve 13 hodin. Taxikáři se setkají opět na Strahově.

Tak zase ve čtvrtek. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *