Skip to main content

Protest pražských taxikářů: Troubením proti Uber a Taxify

Pokud jste si mysleli, že je protestům konec, tak jste se zmýlili. Čtyři velké pražské taxislužby mají novou taktiku, každodenně vyjedou na hodinu protestovat k magistrátu, kde se chystají troubit. Tímto chtějí donutit magistrát, aby řešil jejich situaci.

Tohoto druhu protestu se zúčastnili společně AAA radiotaxi, City taxi, Profitaxi a letištní řidiči. Na celou akci pak dohlížela policie, která neshledala nic nebezpečného. My jsme nezaznamenali nic, co by si zasloužilo okamžitý, nebo dokonce důrazný zásah či zákrok,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Plánem do budoucna je toto opakovat každý den až do příštího pátku. Takže každý všední den mezi druhou a třetí hodinou odpolední budou taxikáři o sobě dávat vědět. O víkendu si dají volno. Klasickým taxikářům vadí zejména to, že Uber řidiči jezdí bez taxíkářské koncese, nemají taxametr a vůz není viditelně a čitelně označen svítilnou a nápisem TAXI.

Zástupci taxislužeb se nechávali slyšet, že nejhorší je to, že stát umožňuje nelegální výdělek více než 2000 černým řidičům, které dle jeho názoru neplatí daně, nemají registrovaná vozidla a poškozují ekonomiku státu.

A jaký je Váš názor na věc? Podpořili byste petici podporující Uber a Taxify?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *