Skip to main content

Protest pražských taxikářů: Troubením proti Uber a Taxify

Pokud jste si mysleli, že je protestům konec, tak jste se zmýlili. Čtyři velké pražské taxislužby mají novou taktiku, každodenně vyjedou na hodinu protestovat k magistrátu, kde se chystají troubit. Tímto chtějí donutit magistrát, aby řešil jejich situaci.

Tohoto druhu protestu se zúčastnili společně AAA radiotaxi, City taxi, Profitaxi a letištní řidiči. Na celou akci pak dohlížela policie, která neshledala nic nebezpečného. My jsme nezaznamenali nic, co by si zasloužilo okamžitý, nebo dokonce důrazný zásah či zákrok,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Plánem do budoucna je toto opakovat každý den až do příštího pátku. Takže každý všední den mezi druhou a třetí hodinou odpolední budou taxikáři o sobě dávat vědět. O víkendu si dají volno. Klasickým taxikářům vadí zejména to, že Uber řidiči jezdí bez taxíkářské koncese, nemají taxametr a vůz není viditelně a čitelně označen svítilnou a nápisem TAXI.

Zástupci taxislužeb se nechávali slyšet, že nejhorší je to, že stát umožňuje nelegální výdělek více než 2000 černým řidičům, které dle jeho názoru neplatí daně, nemají registrovaná vozidla a poškozují ekonomiku státu.

A jaký je Váš názor na věc? Podpořili byste petici podporující Uber a Taxify?

 

1 komentář

  1. Zjevna snaha majitelu vysilacek (taxisluzby), kteri chapou, ze se blizi konec, o nahnani svych zamestnancu do protestu. Zamestnanci, kteri plati majiteli cca 5. tis „za drat“ mesicne, dodavaji kazdy mesic onemu- 5 mil. korun pokud ma nejakych tisic jezdcu.Misto aby si za 50. milionu rocne zaridili aplikaci, budou nas svymi protesty vhanet zpet do stredoveku. Divim se, ze nevolaji po konskem sprezeni a drozkach z predminuleho stoleti. Sami ridici, kterych je dnes 8.tisic, nekolik let pred prichodem Uberu, jiz volali po reguaci a obvinovali magistrat, ze da licenci kazdemu nezamestnanemu, Co se najednou stalo, ze z peti set ridicu po Listopadu, se prohani Prahou 8 tisic lid a uz se nemusi „zrat“ mezi sebou ani se likvidovat jako v pripadu taxi Thorges v r.2003 ? nasli si totiz zastupny symbol svych problemu-spolecnost Uber. Nejen ze nemluvi pravdu o ridicich zminene spolecnosti, ale jaksi zapominaji na sve celoevropsky zname image, kde nas uz proslavili tak, ze se nekteri do Prahy zdrahaji jezdit, Svoji mafianskou povest ted potvrzuji i stylem protestu, ktery pripomina spis mafiansky rocketeering z Chicaga 30.let Zaroven vsak bych se chtela primluvit za jednodussi pravidla i pro taxikare, v dobe navigaci nepotrebuji zkousku z mistopisu, a dalsi si doplnte sami.Uber vozi komunitu lidi, kterou si sam aplikaci vytvoril, nejedna se o zadne „duse“ ukradene taxikarum, ti zakaznici vznikli s prichodem aplikace, jelikoz ty dlouhe jizdy by proste nezaplatili Uber nebere mavajici lidi z chodniku a ani nevyuziva vyhrazene pruhy pro taxi, to by si take meli uvedomit ti, co navadi svoje zamestnance ke spatnostem, jako napriklad nepustit sanitku behem protestu, coz se stalo minuly rok u Hl. nadrazi. nebo houkat pred Magistratem. Dalo by se toho napsat daleko vic, Tohle me napadlo po precteni clanku a nechavam prostor dalsim

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *