Skip to main content

Pražští taxikáři protestují, Taxify rozdává jízdy po celé Praze zdarma

Pražští taxikáři se opět rozhodli vyrazit do boje a protestovat proti Uber a dalším alternativním taxislužbám. Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová je dnes dokonce vyzvala, aby protest zrušili. Sdružení taxikářů však protest v podobě pomalé jízdy znovu potvrdilo.

Součástí otevřeného dopisu adresovaného klasickým taxi řidičům je i připomínka nově existující novely zákona o silniční dopravě, díky které jsou umožněny tvrdší postihy nepoctivých řidičů. Od 4. října, kdy novela vzešla v platnost, bylo kontrolováno kolem 1200 řidičů, z toho 200 řidičů Uber. Sdružení reagovalo již zmíněným potvrzením protestu, a to hlavně z důvodu údajného nepoměru kontrol alternativních a klasických taxikářů. Avšak počet odpovídá proporčnímu zastoupení.

Jediné, co řidiči prozradili je to, že se všichni setkají v 5:00 u Strahovského stadionu, odkud pojede kolona vozů neznámo kam. Cíl cesty ani délka trvání protestu totiž není známá. Adriana Krnáčová dále řidičům připomněla, že minulá stávka poškodila pouze je samotné.

Klasickým taxikářům vadí zejména to, že Uber řidiči jezdí bez taxikářské koncesenemají taxametr a vůz není viditelně a čitelně označen svítilnou a nápisem TAXI.

Reakce Taxify

Na situaci se rozhodlo reagovat i Taxify. To se však rozhodlo zvolit cestu pozitivní motivace. Dle vlastních slov totiž věří, že deregulace je správná cesta k narovnání podmínek na trhu a ukotvení alternativních taxislužeb a technologií v zákoně.

Místo protestu se rozhodli vyjádřit svůj názor tím, že v den protestu, tedy 15. listopadu, si můžete mezi 8-16 hodinou objednat vůz v kategorii „Pokrok“ a svézt se naprosto zdarma. Každý pražský občan se tak sám může přesvědčit o jednoduchosti a funkčnosti služeb jako je Uber i Taxify.

A co vy? Využije nabídky Taxify?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *