Skip to main content

Past po taxikářsku: svezli se s Uber a pak nahlásili řidiče

Ačkoli už se Uber dohodl s vládou na regulaci a nových podmínkách, řidiči taxi stále ve vzpouře pokračují. Po velkém množství stávek a blokád, objíždění Magistrátu hlavního města však přichází s novinkou. Objednají si přes aplikaci Uber a řidiče pak nahlásí.

Současný a zatím poslední protest však neprobíhal výjimečně proti alternativním taxislužbám v čele s Uber, ale proti již zmíněnému Magistrátu a jeho praktikám. Jako místo srazu si ne zrovna náhodou vybrali pražské Hlavní nádraží.  To je podle protestujících naprosto absurdní naschvál od magistrátu hl. města Prahy a žádají primátorku Krnáčovou o vysvětlení. Navíc podle nich značka ani není platná.

Jako obvykle však došlo i na nějakou potyčku. V tomto případě však „pouze“ slovní. Taxikáři si objednali Uber a nechali se odvézt až na již zmíněné místo. Zaplatili a zbylí taxikáři zavolali policii. Té oznámili, že je zde značné podezření ze spáchání přestupku nelegální dopravy. Řidič byl tedy vyzván, aby svou totožnost i všechny doklady opravňujících k přepravě za úplatu dle platné současné legislativy předložil. V tomto případě však řidič ani živnostenský list, ani žlutou kartu neměl. Celá věc tedy putuje ke správnímu řízení.

Abyste nedopadli stejně, koukněte na náš článek, kde najdete informace, jak žlutou kartu a zkoušku z místopisu získat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *