Skip to main content

Partnerští řidiči Uber absolvovali ku přiležitosti Světového dne zdraví kurzy první pomoci

Každoročně bývá 7. dubna slaven Světový den zdraví. Ku příležitosti tohoto dne uspořádal Uber kurz první pomoci pro své řidiče. Celá akce byla zastřešena 3. Lékařskou fakultou Univerzity Karlovy a Klinikou anesteziologie a resuscitace FNKV.

V průběhu tří hodin se více než 40 řidičů zůčastnilo nejdříve krátkého teoretického úvodu. Poté si všichni mohli na různých stanovištích vyzkoušet zástavu krvácení, resuscitaci, přístup k bezvědomí, bezpečnost zachránce a správné postupy při zajištění dopravní nehody. Všichni účastníci pak na konci obdrželi oficiální certifikát o absolvování interaktivního kurzu první pomoci.

Celá akce tak byla přímo ušita na míru právě potřebám řidičům. Poskytnutí první pomoci je nejen morální, ale i zákonnou povinností každého občana – a netýká se jen přímých účastníků nehody. Ze statistik vychází, že velké množství lidí má z poskytnutí první pomoci obavy. Mnohdy právě z důvodu strachu, že bude první pomoc poskytnuta nesprávně. Záchranáři se však shodují, že každá forma první pomoci je nápomocná, o záchraně života totiž v největším množství případů rozhodují první minuty po nehodě.

Generální ředitel společnosti Uber pro Českou a Slovenskou republiku Tomáš Peťovský má z velkého  zájmu o kurzy první pomoci velkou radost a chystá vypsání dalších termínů. Bezpečnost řidičů a cestujících je dle jeho názoru absolutní prioritou. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *