Skip to main content

Online petice pro podporu Uber a Taxify žádá o nastavení jasných podmínek pro řidiče

 Vyhrocená situace mezi klasickými a alternativními přepravci stále pokračuje. Několikanásobné protesty taxikářů již několikrát zablokovaly Prahu a odrazily se tak na životě běžných Pražanů.

Pokud i vás situace ovlivňuje či chcete Uber a Taxify vyjádřit svou podporu, podepište online petici, která si vzala za cíl situaci uklidnit a nastolit jasné podmínky pro všechny.

 

Originální znění petice:

„Pražští taxikáři opět blokovali dopravu v Praze – již potřetí si vzali nás – občany jako své rukojmí a plánují další blokády … vadí jim Uber a Taxify. Taxikáři chtějí, aby měli monopol na přepravu osob za podmínek, které si určují sami a které jsou finančně nedostupné pro většinu obyvatel….

My, občané Prahy a a ostatních měst včetně zahraničních turistů, studentů a ostatních se již nenecháme okrádat zlodějskými taxikáři, chceme nadále používat Uber a Tarify ..

Nechceme dál poslouchat lži taxikářů, že řidiči těchto společností přijímají neoprávněně peníze, které nedaní … NENÍ TO PRAVDA

Za každou „spolujízdu“ dostaneme obratem na e – mail daňový doklad na finance, které jsme vydali po vzájemné dohodě. Vyhovuje nám, že dopředu víme za kolik budeme svezeni. Vyhovuje nám, že na řidiče Uber a Taxify nečekáme déle než 5–10 minut (nikoli jako u Taxi hodinu i více a pak nám zavolají, že nemají volné vozidlo a nepřijedou vůbec). Vyhovuje nám, že nás řidiči Uber a Taxify neodmítají, pokud chceme jet jenom malou vzdálenost, vyhovuje nám slušnost řidičů Uber a Taxify, jejich spolehlivost a vždy slušné jednání.

Magistrát hl. m. Prahy již několik let bojuje proti nepoctivým taxikářům…

My, občané Prahy a ostatních měst včetně zahraničních turistů, studentů a ostatních žádáme odpovědné složky Magistrátu hl. m. Prahy a vlády, aby tento svůj boj potvrdili tím, že budou konat ve „zrychleném řízení“ a určí co nejrychleji jasné podmínky pro udělení „licence“ (např: povinné psychotesty, referenční zkoušky, pojištění a regule potřebné pro další provoz…) za kterých budou moci řidiči Uber a Taxify  regulérně provozovat svou činnost, kterou my níže podepsaní vyžadujeme a přejeme si aby nadále fungovala.“

 

Petici můžete podepsat ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *