Skip to main content

Liftago expandovalo, nově se svezete ve Zlíně i Liberci

Liftago funguje jako platforma pro „klasické“ řidiče taxi, která propojuje cestující a taxikáře, kteří mají veškerá legální oprávnění pro poskytování taxi služeb. V podstatě se jedná o náhradu taxi dispečinku prostřednictvím mobilní aplikace. Liftago v Praze funguje od roku 2013 a postupně se rozšířilo do dalších měst v České republice, nově v Liberci a Zlíně. 

V obou městech tak probíhá počáteční testovací proces, který má za úkol převážně zjistit výkyvy poptávky během dne a určení denních špiček. Dle ředitele a spoluzakladatele společnosti Ondřeje Krátkého je testování nejlepším nástrojem pro zjištění nejvhodnějšího pokrytí. Každopádně již dnes si můžete jízdu vyzkoušet.

 „Během testování posíláme místním zákazníkům zvýhodnění, díky kterému testujeme různé parametry služby – od dostupnosti, mapových podkladů, odhadů příjezdových časů až po kvalitu řidičů. Tytéž parametry ověřujeme i ze strany řidičů. Cílem je rovnováha mezi nabídkou a poptávkou, která zvyšuje kvalitu služeb v daném městě“, říká Ondřej Krátký, ředitel a spoluzakladatel Liftaga. Podle Krátkého služba v následujících měsících zamíří do dalších krajských měst. Priority další expanze pak řídí především zájem taxikářů, kteří se přes řidičskou aplikaci registrují.

Do této chvíle jezdilo Liftago v Praze, Brně a Ostravě, na Slovensku v Bratislavě. Registrovaných řidičů je něco kolem dvou tisíc, z toho aktivních je 1500.

Liftago vs. Uber a Taxify

Oproti Uber a Taxify není cena určena plošně. Cena jízdy u Liftaga je určena dle nabídky každého z řidičů. Ceny mohou být od 16,- Kč za kilometr až do 28,- Kč.

Při každé jízdě si navíc zákazník může vybrat z dostupných řidičů dle svých preferencí – cena, či například hodnocení nebo čas dojezdu řidiče. Řidiče si tak můžete u Liftaga sami zvolit a není vám automaticky přidělen, což není možné ani u Uber, ani u Taxify.

Co se tedy týče kvality řidičů, Liftago je jasným vítězem alternativních taxislužeb. Zde totiž většinou potkáte člověka, který se tímto způsobem živí několik let a je to jeho hlavní pracovní činnosti.

 

Pokud stále tápete, Velké srovnání: Uber vs. Liftago vs. Taxify Vám určitě pomůže.

Komentářů: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *