Skip to main content

Taxíkářský (ne)protest v Praze, řidiči TAXI se shromáždili před Ministerstvem dopravy

Válka mezi klasickými taxikáři a alternativním Uber stále pokračuje. Po odvolání protestu, kdy hrozili taxikáři barikádou Prahy, se sešli před Ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody.

Plánovaný protest

Původní plánovaný protest, který měl 15. listopadu zablokovat dopravu v Praze, byl po výzvě primátorky Adriany Krnáčové odvolán. Klasickým taxikářům vadí zejména to, že Uber řidiči jezdí bez taxíkářské koncesenemají taxametr a vůz není viditelně a čitelně označen svítilnou a nápisem TAXI.  

Od 4. října, kdy vzešla v platnost novela zákona o silniční dopravě, bylo kontrolováno kolem 1200 řidičů, z toho 200 řidičů Uber. Sdružení pražských taxikářů však na tyto kontroly reagovalo velice podrážděně, a to hlavně z důvodu údajného nepoměru kontrol alternativních a klasických taxikářů. Avšak počet odpovídá proporčnímu poměru mezi klasickými taxikáři a řidiči Uber, kteří se objevují na pražských ulicích.

 

Taxikáři před Ministerstvem dopravy

Sdružení pražských taxikářů v čele s jejich mluvčím Davidem Bednářem však razantně odmítlo, že by se jednalo o další protest. Dle oficiálního prohlášení tohoto sdružení se snažili taxikáři pouze upozornit na pokračující nelegální činnost, kterou má údajně na svědomí Uber.

Při zrušení listopadového protestu se totiž nechali slyšet, že pokud nenastanou okamžitá jednání, kterých by se mělo účastnit nejen jejich sdružení, ale i taxidispečinky, občanské sdružení Asociace koncesionářů v taxislužbě, městská a státní policie a také média, přejdou k dalším protestům a blokádám.

Mluvčí magistrátu poté České televizi prozradil, že bezprostředně potom, co budou obsazena ministerstva, sám magistrát uspořádá setkání pro ministry, odpovědné úředníky i dispečinky a zástupce digitálních platforem. Cílem pak bude najít řešení, které však nebude diskriminovat ani jednu ze stran.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *