Skip to main content
Zkuste Povin.cz a srovnejte si nabídky povinného ručení

Zkuste Povin.cz a srovnejte si nabídky povinného ručení

Jste aktivními řidiči a vlastníte auto? Potom jistě nezanedbáváte své povinnosti a víte, že je nutné mít sjednané pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Jelikož ho nabízejí komerční pojišťovny, mohou se jejich ceny i výrazně lišit. Z toho důvodu se vám bude hodit vyhledávané povinné ručení srovnání. A to prostřednictvím portálu Povin.cz, který je pro mnohé jasnou volbou. Dané srovnání se hodí jak ve chvíli, kdy kupujete nový vůz a chcete pojistku, tak i ve chvíli, kdy aktuálně nejste spokojeni a chcete přejít k jiné pojišťovně.

Zjistěte aktuální a reálné ceny

Zapomeňte na různé ceníky, které uvádějí jenom reklamní cenu, ale tu reálnou vám neřeknou. Pokud chcete vědět, jaké ceny mohou platit pro vaši osobu i pro váš automobil, je k tomu ideálním nástrojem kalkulačka povinného ručení. Jedná se o unikátního pomocníka, který vám rychle a nezávazně spočítá, kolik můžete platit právě vy. A budete to cena nikoliv orientační, ale přesná. I proto je třeba uvést několik důležitých věcí, kam se řadí:

  • Osobní informace
  • Kontakt
  • Informace o vozidle

Potom stačí jenom pár vteřin a rázem zjistíte, jak výhodné může být i vaše povinné ručení. K výpočtu dojde samozřejmě online a lze ho realizovat odkudkoliv a také pochopitelně kdykoliv.

Porovnejte si nabídky na trhu

Že zjistíte konkrétní cenu, kterou můžete platit, je rozhodně dobrá věc. Co je pro vás však důležitější, to by měla být možnost si danou cenu porovnat. A k tomu vám pomůže jak výše zmíněný portál, tak třeba také web Finmoney. Vypočítáte si tedy cenu svého povinného ručení a danou cenu následně porovnáte s ostatními pojišťovnami. Rázem zjistíte několik důležitých věcí. A to takových, že budete vědět, která pojišťovna je tou nejvýhodnější, stejně jako zjistíte i to, co za své peníze získáte. Právě díky porovnání můžete na vlastní oči vidět, že během roku lze ušetřit třeba i tisíce, stejně jako desetitisíce korun. A to jenom z toho důvodu, že budete mít pojištění u správné pojišťovny.

Hleďte i na další parametry povinného ručení

Cena je rozhodně základem, ale určitě není vším, co jenom můžete sledovat. Pokud se rozhodnete si pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla porovnávat, je určitě vhodné hledět i na několik dalších poměrně důležitých věcí. Jedná se třeba o:

  • Limity pojistného krytí
  • Rozsah plnění
  • Doplňkové služby

Právě doplňkové služby mohou být již v ceně pojistky a pro vás tedy budou zcela zdarma. V souvislosti s tím musíme jasně říci, že lze mít v rámci pojištění třeba asistenční služby, pojistku svého skla, nebo mnoho dalších jiných věcí, které vám přijdou vhod. I to je důvod, proč si nabídky povinného ručení srovnat.

Cenu ovlivníte i vy

Pamatujte také na to, že výslednou cenu pojistky můžete ovlivnit i vy sami. Jak? Je to bonus a také malus. První zmíněná hodnota, tedy bonus, dokáže cenu vaší pojistky zajímavým způsobem snižovat. Naproti tomu malus je hodnotou, která cenu naopak zvyšuje. Obojí jsou procentuelní hodnoty, které se získávají tím, zda bouráte málo, nebo hodně. Při výpočtu ceny povinného ručení na ně rozhodně nezapomínejte, protože jsou velmi důležité.

Porovnávejte ceny pravidelně

Je jasné, že první srovnání lidé udělají ve chvíli, kdy se rozhodnou pojistit si své aktuálně koupené auto. Nezapomínejte však na to, že srovnávat ceny je vhodné pravidelně, a to jednou za několik měsíců. Proč? Jelikož přechod k jiné pojišťovně dnes není žádným problémem a pokud je to spojeno s úsporou, není to žádný problém. Ideální je porovnávat si ceny alespoň v době výročí vaší pojistky, jelikož to je ta nejjednodušší doba spojená s tím, jak můžete dát rychlou výpověď a přejít k jinému a lepšímu poskytovateli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *