Skip to main content

Jak být lepším řidičem: pořiďte si kameru do auta a zvyšte si bezpečnost

Velice aktuálním trendem, jak zvýšit na silnicích bezpečnost, je pořízení kamery. Ta snímá vše, co se děje před/za vaším autem a často bývá tím, kdo „vyřeší“ spornou situaci nebo určí viníka nehody. Navíc, možná budete mít štěstí a natočíte něco, co se stane příštím hitem Internetu.

Na co dát pozor?

Legrace stranou, primárním úkolem kamery je bezpečnost. Většina videokamer disponuje paměťovou kartou, kterou lze jednoduše vyjmout a vložit do počítače. Stane se tak nápomocnou ve sporných situacích, kdy musí viníka nehody určit policejní expert. Z kamery se tak stane plnohodnotný „němý svědek“, který mnohdy pomůže dopadnout skutečného viníka.

Dejte si pozor na zveřejňování videa. Každé zachycené vozidlo, SPZ nebo tvář znamená uložení osobních údajů. Teoreticky by se záznam neměl nikde objevit. Je také nežádoucí natáčet interiér auta, každý cestující by musel být o skutečnosti informován. V případě nehody je však videozáznam považován za podpůrný důkazní materiál.

Jak správně vybrat?

Na začátku je důležité si určit, k čemu všemu chcete kameru využívat. Zda potřebujete Wi-Fi, HDMI port, noční vidění či GPS lokátor. Na základě těchto parametrů je pak určena cena, která se často stane hlavním aspektem výběru. Upřímně, kvalita roste s cenou.

  • Kamery do 1000 Kč – nejjednodušší kamery se základními funkcemi. Často velmi nekvalitní záznamy, které k důkazům nestačí.
  • Kamery od 1000 Kč do 2000 Kč – kvalitnější zařízení s vyšší kvalitou obrazu, malý zobrazovací úhel
  • Kamery od 2000 Kč do 5000 Kč – kvalitní videozáznam, vynikají prvotřídní optikou a snadnou manipulací. Dobré rozlišení je pro ně samozřejmostí, nechybí standardní funkce, jako je připojení k Wi-Fi nebo GPS.
  • Kamery na 5000 Kč – modely pro skutečné fajnšmekry, Vysoká kapacita baterie, optimální pozorovací úhly, kvalitní optika a nadstandardní funkce jako detekce jízdních pruhů a radarů.

Jak vybrat tu správnou?

Je tedy důležité ujasnit si, jakými funkcemi má kamera disponovat, jakou kvalitu obrazu vyžadují, jaký úhel snímaní je optimální a jakou částku jsem ochoten do kamery investovat.

Pokud si nebudete vědět rady, na Internetu existuje velké množství srovnávacích portálů. My doporučujeme stránku Váš pomocník (www.vas-pomocnik.cz) , která se přímo na kamery do auto zaměřila.

Přinesla velké srovnání kamer pro rok 2018, od těch nejlevnějších až po ty nejdražší.

 

1 komentář

  1. Zdravim, to je snad dnes samozrejmost,v teto dobe. Kameru mam dlouho,a kazdy rok menim za lepsi model, jde o moji bezpecnost, penize a svobodu, i kdyz dukazy nekdy soud neprijme…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *