Skip to main content

Vaše zkušenosti, recenze a reklamace Uber taxi v Praze, Brně a České republice

Na této stránce vám zprostředkováváme zkušenosti, recenze a hodnocení cestujících, kteří využívají služeb Uberu v Praze nebo Brně. Chcete-li přidat vaši zkušenosti či stížnost, můžete tak učinit prostřednictvím komentářů dole na této stránce.

Co se týče aplikace, tak ta má vynikající hodnocení. V App Store má 4 / 5 hvězdiček, v Google Play Store má 4,3 / 5, jen aplikace pro Windows není tolik dotažena a má pouze 3,7 / 5.

Pomocí ankety níže můžete také vyjádřit vaši spokojenost s Uberem.

Jak jste spokojeni se službou Uber taxi v Praze?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zkušenosti a hodnocení cestujících

S Uberem jezdím několikrát týdně, většinou z práce domu. Vyhovuje mi nízká cena oproti taxi. V poslední době se však často setkávám se špičkou a vyšší sazbou. Celkově ale hodnotím službu velice pozitivně.Lenka, Praha
Uber využívám zejména kvůli jednoduché aplikaci a možnosti platit platební kartou. Nemusím tak řešit placení a spropitné. Některé taxi služby už to sice také umí, ale zůstal jsem věrný Uberu.Petr, Praha
Uber mám rád a jezdím s ním v Praze už dlouho. V poslední době mi ale trochu vadí velké množství řidičů, kteří absolutně neznají Prahu a neumí ani slovo česky.Michal, Praha
JÍZDA ZDARMA A nezapomeňte, pokud jste s Uberem ještě nejeli, zadejte náš promo kód „CZEFREE“ a získejte jízdu zdarma. Kód je platný pro všechny služby (UberPOP, UberSelect i UberBlack).

Vaše další osobní recenze nám můžete posílat do komentářů níže nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Reklamace a stížnosti

Uberem doporučený a nejrychlejší způsob pro podání reklamace či stížnosti, je prostřednictvím aplikace. Spusťte mobilní aplikaci Uber a přejděte do menu (levý horní roh) » Tvé jízdy » vyberte některou z minulých jízd, které se týká váš dotaz » v sekci Nápověda vyberte z následujících možností:

 • Ztratil jsem věc
 • Byla mi účtována nesprávná částka
 • Zpětná vazba řidičů
 • Zpětná vazba k autu
 • Účtování a účtenky
 • Potíže s promo akcí

Přidejte více informací k situaci a odešlete zprávu Uberu. Většinou vás e-mailem kontaktuje pracovník zákaznické podpory do 24 hodin. Nejčastější problémy, se kterými se cestující potýkají je nesprávně naúčtovaná vyšší cena, ztráta osobních věcí (klíčů, telefonu) ve vozidle, nefunkční promo kód, platba storno poplatku, při situaci za kterou cestující nemohl a tak dále.

Jak kontaktovat Uber pomocí mobilní aplikace
Jak kontaktovat Uber pomocí mobilní aplikace

Komentářů: 48

 1. Rada bych si postezovala na sluzby Uberu. Dnes jsem si objednala taxik a stalo se mi, ze ridic nejprve potvrdil, ze prijede za 17 minut a pak zakazka zmizela a aplikace napsala, ze to hleda jineho ridice. Cekala jsem, ale nikdo dalsi zakazku neprijal, proto jsem zakazku stornovala. Jenze najednou mi aplikace strhla 220 Kc za storno objednavky. Toto povazuju za nelogicke a zrejme se jedna bud o poruchu anebo o zpusob, jak se ridici naucili zbavovat nezadoucich objednavek, aniz by je sami museli stornovat. Budu zakazku reklamovat.

 2. Dobrý den,
  včera jsem si objednala Uber po dlouhé době, bohužel jsem si v tu chvíli neuvedomila, ze mám v aplikaci Uber nastaveno platbu kartou. Když jsme dorazili do cíle, řidič se mě zeptal, jak budu platit, zvolila jsem možnost hotové a dnes jsem se divala na svůj účet a stejná částka se mi zobrazila i v mem bankovnictví. Proč se mě řidič ptal jak budu platit, když musel vidět, ze bude jízda hrazena kartou? Prosím o vyjádření jak postupovat, nechci platit za jízdu 2x. Děkuji. S pozdravem Lucie Fialová

 3. Nejste sama. Mě dokonce řidič na adresu nedorazila tvrdil že tam stojí a volal já stála před domem nerozuměl česky a musím zaplatit storno poplatek s uberem už v životě ne

 4. Nerad hodnotim negativne, Uber jsem pouzil pouze 2x a bylo vse v poradku, ale s cim rozhodne spokojeny nejsem je aplikace a pristup do ni, jsem celkem technicky zdatny v IT technologiich, ale bud mam smulu na pripojeni, nebo je ta appka uplny shit.

 5. Dobrý večer všem čtenářům,
  jsem zase tu a rád vám zdělím zkušenost s Uber ČR.
  Následně jsem já i můj daňový poradce zjistili, že Uber ČR jsou pěkní podvodníci, nýbrž Uber ČR dělá následovné kroky, které řidiči neví a záměrně Uber ČR to i utajuje a hledá jakékoliv výmluvy, než aby tuto zkutečnost oznámili všem řidičům.
  Uber si nestrhává 25%, to si strhává jen do částky 1.000,- Kč, vše co jde přes 1.000,- Kč, tak srážky se pohybují nad 25%. Plus každý řidič musí být evidován na Finančním úřadě jako Identifikovaná osoba, protože Uber ČR neplatí v ČR žádné daně a přehodil daňovou povinnost vičůraně na každého řidiče. Jinými slovy, kdzž si Uber ČR strhne z 1.000,- Kč 25%, co tedy činní 250,- Kč, tak řidič bez vijímky, musí zaplatit za Uber daň 21% z té stržené Ubrem částky ve výši 52,50 Kč a to každý měsíc, plus každý rok musí řidič zaplatit 21% ze svého zisku. Takže každý z řidičů platí každý měsíc povinně min. 47% plus, amortizaci auta cca. min. 5,- Kč/km+pojištění auta+pohonné hmoty+zdravotní a sociální-3.800,- měs. Kč+servis a další. Když si toto vše řidič řádně spočítá, sečte i odečte, tak mu nic jiného nevíde, než že vlastně je v -8.000,- Kč měsíčně při min. výdělku cca. měs. -40.000,- Kč. Takže Uber v ČR, jsou řádní šmejdi a tahají své ( všechny ) řidiče do obrovského problému, který je spojený s pokutou za neevidování Identifikované osoby u finačního úřadu plus za neplacení daní. Jinými slovy, máte na krku Exekutora další problémy s Ubrem spojené.
  Jestli nevěříte, tak se optejte na jakémkoliv finančním úřadě plus si vemte kalkulačku do ruky a počítejte dle tohoto mustru. A nic jiného vám nevíjde, než že budete v mínusu plus i v průseru nekončícím.
  Já jsem okamžitě přestal jezdit s Ubrem ČR.
  S pozdravem
  Michael

 6. Dobrý den,
  již delší dobu píšu sem a jsou nové zkutečnosti, které Uber ČR nebo Uber zcela zatajil všem řidičům i Flotilám. Co tedy znamená v překladu do ČR. Že Uber převedl daňovou povinnost na všechny řidiče i Flotily a neplatí Uber žádné daně! Docela první podraz od Uber ČR, že neinformuje o důležitých věcech!!
  Vzhledem k situaci a to od samého vzniku Uber ČR, Uber neinformuje řidiče a ani Flotily, že všichni jsou ze zákona povinní se přihlásit na Finančním úřadě jako Identifikovaná osoba, která je ze zákona povinná hradit každý měsíc DPH z částky, kterou si Uber ČR strhává z výdělků řidičů-Flotil a to jest 21%. Pokud toto nehradí daný řidič i Flotila, bude muset vše uhradit zpětně několik let.
  Plus si Uber ČR strhává více jak 25%, a nikoliv jak Uber ČR píše jen pouhých 25%. Je to přes 26% z každého výdělku.
  Jinými slovy, každý řidič nebo Flotila musí odvádět:
  – ( + ) Přes 26% Uber ČR
  – ( + ) 21% daň pro finanční úřad v ČR každý měsíc z částky, kterou si Uber ČR strhne
  – ( + ) 21% daň pro finanční úřad v ČR z zisku začátkem roku ( z obratu ), což činí měsíčně 1,75%
  Celkem to činí měsíčně 43,75 %.
  Takže řidiči zbývá 56,25% + opotřebení auta 7,50 na každý ujetý km.
  Kolik zůstane řidiči-Flotile?, a kolik si tedy vydělal řidič-Flotila?
  Po sečtení a odečtení všech poplatků i %, si řidič vydělá na ujetý km 1,- – max. 2,- kč. Takže pokud řidič odjede za svou šichtu cca 300 km/8 hod., vydělal si max. 300,- kč – 600,- kč.
  Nikoliv slibované finance, které Uber ČR slibuje, vypisuje a navádí budoucí řidiče k ježdění. K tomu patří ještě to, že svého miláčka-auto, budete moct zahodit v krátké době, protože Praha vám vaše auto totálně odrovná.
  Dle Generálního ředitelství Finančního úřadu, je Uber ČR pod přísným drobno dohledem a sám Uber Praha žaluje na své řidiče i Flotily plus podává veškeré informace o řidičích. Takže pokud si někdo myslí, že se ho kontrola vyhne a nebo že ho finančák přehlídne?! Tak se z vysoka mílí a plete!!!!!!!!!
  Uber ČR podvádí a navádí řidiče s lží a do problémů!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A proto končím s Uber ČR, nikdy více!!!!!!!!!!!!!! A to doporučuji aj ostatním řidičům. Jsou neseriozní a neodpovídají na otázku-y, ale odpovídají vyhýbavě. A kdo toto celé dok…………….? No přeci řidiči, kteří nehovoří česky ale …………………. z východu a všichni víme o koho se jedná??????????
  S pozdravem
  Michael

 7. Dnes rano v 6:20 jsem si objednala jizdu Uberem do porodnice a nez jsem sesla pred dum, ridic (spz: C5C 3025 ridic Lukas, vuz Volkswagen Golf) mi ujel. Jako vymluvu mi system oznamil, ze cekal dele nez 5 min. Je to lez. Hlavne ja zoufale hledala novou jizdu a aplikace me za to chce pokutovat 200 kc. Je to nespravedlive a je to velmi neprofesionalni. Ridici jsem jeste napsala vzkaz, ze uz jdu, ale proste ujel. Co je toto za jednani? Nemohl me aspon odepsat nebo prozvonit ze nekam specha? Do 5 min od oznameni jsem byla pred domem.
  Hluboke zklamani, priste vyuziju bezne taxi.

  1. Dobry den
   I ja jela do Prahy Ubrem, ktery mi objednal znamy a platila jsem na konci cesty u znameho na jeho adrese 300Kč. Na tu samou cestu zpět domu jsem za prve hledala auto taxi uber s ridičem.Dotycny ridic stal uprostred silnice u odbocky hlavne ani neumel pozdravit, a za druhe nevedel kam me poveze. Byla jsem v soku, kdyz pan mlady ridic mi s trochou znalosti cestiny, rekl :ja pracuji u Uber 1mesic . A znalost cestiny zadna, a navigace kdyz jsem se snazila sama vlozit mou vesnicku kde ziji do taxi uberske navigace, Byla v Pismu Ruska Azbuka! Tak mou ves, jsem mu napsala kdyz mi slovne vubec nic nerozumel ,nazev vsi na svuj mobil , aby jsi to ptelozil do azbuky. Pan mlady ridic mi rekl (prozradil vek 20lety),uz budem tam za 10minut ja ze to je dobre. Jenze ejha, prvni odbocka na dalnici o jednu hned vedle , jizda se prodlouzila ihned, tak aby toho nebylo hned napoprve malo,pan samy smich a ja jen nervi kolik me bude stat taxi doufam ze 300kč . Omyl pan ridic na spravne konecne ceste na kruhovem objezdu me vezl uplne jinam no cesta se protahla o 35 minut,nastvala jsem se. Vzala jeho navigaci vymazala azbuku ktere vubec nerozumym. A rekla Dolany s popisnym cislem okres Kladno do mikrofonu, a sup Dolany na svete za 7minut jsem byla vystresovana a platila jsem tomu mlademu vyrazu 495kč a on je haha . Ja velice znepokojena radeji odesla z taxiku. Takze nikdy vic Uber Taxi!!

   1. Dobrý den,
    na to mohu jen reagovat, Taxify si nainstalujte nebo si můžete nás objednat za samé částky co bývalo u Uber. To znamená 10,- Kč na km.
    S pozdravem

    Michael-727884834

   2. Ahojky, musím potvrdit že to co tady píšeš je pravda, já jsem asi 6x musel v aplikaci zrušit příjezd řidiče protože to byl nějakej Mustafa nebo Vasil atd. Nakonec to dobře dopadlo a přijel Jan který měl i dobré hodnocení a vše bylo super. Občas je dobrý se i mrknout jaké má řidič hodnocení.

    1. „Ahojky, musím potvrdit že to co tady píšeš je pravda, já jsem asi 6x musel v aplikaci zrušit příjezd řidiče protože to byl nějakej Mustafa nebo Vasil atd.“ Takový rasista jak si ty nesmí používat služby jako Uber (Uber není Česká společnost, jako ostatní společnosti v ČR), nic máte tady Vaše..

  2. Jednoznačně to byla chyba řidiče protože má k dispozici tvoje tel číslo na které ti může napsat nebo zavolat. Jízdu pravděpodobně stornoval řidič s výmluvou (šablony které jsou přednastavené) která je přímo v aplikaci řidiče. Každopádně, když ti přijde ta „pokuta“ tak přimo v aplikaci máš tvojí historii jízd, kde si mužeš vybrat konkrétní jízdu a nějakým způsobem zeklamovat, uber ti vrátí peníze v podstate nahned v podobě kreditu který ti poslouží jako sleva na další jízdu.

   1. a nejezdíš ty teď náhodou jako řidič UBERu a děláš podobné věci?
    Viz minulý týden ???

  3. Jak by asi tak mohla být profesionální služba, jejíž podstatou je, že pro ni jezdí amatéři.

 8. Dobrý den čtenáři,
  po zkušenosti s zákazníky, jsme zjistily tyto zkušenosti:
  Rusové – Ukrajinci ve velkém podávají na Ukrajině inzeráty, kde vyzývají občany Ukrajiny, aby šli pracovat do Prahy jako řidič za velké peníze a málo práce pro Uber!
  Uber tu nastavil takové podmínky, že každý s rozumem normálním, bude odmítat jezdit nadále pro Uber. Důvod?:
  Uber vyžaduje:
  Kartičku řidiče Taxi,
  Aby bylo auto již zaregistrováno jako Taxi, což znamená že svého miláčka budete muset každý rok ukázat na STK a udělat kontrolu, za chvíli bude i chtít Místopis z Prahy plus Živnostenské oprávnění. ( otázka: co tedy vás liší od normálního Taxikáře)? NIC!
  Jinými slovy, toto vše nahrává jenom tomu, že Flotily, kteří mají pod sebou na 100% Ukrajince, budou dělat podvody s žlutými kartičkami, s trvalým pobytem, auty které budou muset být registrované jako Taxi, protože normální půjčovny nemají registrace Taxi a mi normální řidiči- občané ČR utřeme nos, protože už nyní z 85% řidičů z Ukrajiny jezdí pod Flotilama od Uber.
  Takže za nedlouho budou jezdit jen Ukáčka v Praze a to zcela nelegálně.
  Je toto normální a to si mi občané z ČR necháme líbit??????
  Nejprve to mělo být, že si můžeme přivydělávat a nyní už to je na Fulltime Job. HaHa!!!!
  Tak to chci vyděl, jak ještě dlouho tu v ČR zůstane a Rusové si nahrabou kapsy??
  Již na Slovensku byl Uber zcela zakázán, právě kvůli tomuto. A teď tu??
  Nelegální Flotily s pofidernímy řidiči z Ukrajiny tu přeci nechceme? Nebo snad ANO?? HaHa
  To je už lepší konkurence, tam aspoň nejezdí špinavé, smradlavé auta a řidiči jak by smet!!!
  Michael

  1. Když jsem na to upozorňovaly a stávkovali tak jsme byly uřvaný taxikáři teď to máte na ubru jezdí jenom ukacka a Mongolové bez znalosti Prahy a řeči máte co jste chtěli

 9. A ještě něco. Po tom incidentu s Ubrem, jak nám odstavil řidiče, kvůli jednomu, který nám poslal falešné výpisy? Tak zase všichni řidiči jezdí a vše je OK. Jen by mě zajímalo, jak chtějí řešit to, že neoprávněně pozastavili všechny řidiče, prokázalo se, že jsou všichni OK. Jejich ušlí zisk za týden?
  Ale jinak je vše u nás OK a jsme čistí i po stránce právní.
  Michael

 10. Dobrý den řidiči a řidičky,
  chtěl bych vás všechny varovat před praktikami na Web.stránkách nejlevnější Uber Flotily- Uber Auta.cz.
  Tito pánové-firma si sice bere týdně jen 500 Kč když budete jezdit ze svým autem. Ale na otázku, kterou položil náš řidič a je i pověřený s rešeršemi po Flotilách v Praze i mimo: Kdo bude platit sociální, zdravotní a daně? Tak odpověď přišla taková, že zdravotní a sociální si musím platit sám a daně prý nemusí se řešit! Daně prý jdou za nimi. Otázka zní: CO JE TO ZA NESMYSL? Ok, zdravotní i sociální si tedy bude řidič sám hradit. Ale co je s daněmi? Jak může někdo za řidiče hradit 21% daň, když není u nich zaměstnán, nejezdí pod žádnou smlouvou, nemá žádnou smlouvu k dispozici a odvolávají se na Uber v Praze. Že když budou jakékoliv potíže, zastaví řidiče a nebo řidiči odstaví auto. Že vše vyřeší Uber Praha. Tak to bych velice rád vyděl, že Uber Praha bude vše řešit a to i bez smlouvy, kterou tato Flotila nedává a ani nechce dávat. Když se náš řidič zeptal té zmiňované Flotily nejlevnější v Praze- Uberauta.cz, když jsou daně 21%, vydělávám, dostávám peníze za odvedenou práci a nemám ani smlouvu a žádnou garanci smluvní. Kdo tedy platí daně za mě 21% z příjmu? Odpověď přišla taková: že prý se o to nemusí vůbec zajímat, že veškeré daně jdou za zmiňovanou Flotilou a že se nemusí ale vůbec o nic starat! Když se optal přímo na triko: tak tedy platíte Vy za mě 21% daň z příjmu? I když nemáme mezi sebou žádnou smlouvu, nejsem váš zaměstnanec a Vy mi budete ztrhávat jen 500 Kč týdně, i když vydělám 10.000 Kč týdně? Protože při výdělcích 10.000 Kč týdně a z toho 21%, jsou totiž 2.100 Kč, které bych měl dle zákona o daních odevzdat státu. A nějak mi nejde do hlavy, že oni berou 500 Kč týdně od mé osoby a nezajímá je vůbec, kolik si řidič vydělá?! To jako že uhradí za mě těch zbývajících 1.600 Kč na daních? V tomto případě jsou štědří a výdělky jejich bych chtěl vidět! Pokud se neživí nelegálním obchodem a nemají na účtech miliardy. Tak se tomuto žvástu nedá věřit! Nechtěl již nadále odpovídat a odkázal řidiče na osobní schůzku, že tyto věci nebude přeci řešit do telefonu ale osobně!
  Pokud tedy tato Flotila nic neskrývá a je legální, jak tvrdí sami o sobě a jsou seriozní?! Tak divné je, že se bojí hovořit do telefonu a když hovoří do telefonu, tak samé lži, bludy a řidiče navádějí k podvodům vůči státu a úmyslně řidiče navigují do obrovských problémů a do vězení!!!
  Pokud se nebojíte jít do vězení, platit pokuty a být před soudem jako obviněný z daňového podvodu a podvodu!!!!!!!
  Tak jděte k této Uberauta.cz- nejlevnější Flotila v Praze.
  Jinak utíkejte co nejrychleji od nich a ani k nim nechoďte. Jsou to podvodníci a uvádějí své řidiče v omyl.
  Věřte tomu, že mi jsme tu pro naše řidiče a nadále pracujeme pro vás, s vámi a budeme vás nadále informovat o dalších Flotilách a jejich legálních či nelegálních praktikách.
  S pozdravem

  Michael

 11. Dobrý den všem,
  chci všechny řidiče upozornit na některé novinky a zkušenosti u Uber.
  Jelikož že máme Flotilu která je poctivá a bez problémů, tak se nám minulí týden stalo, že jsme obdrželi od nového uchazeče veškeré dokumenty a zadali jsme ho do registrace u Uber.
  Druhý den Uber tohoto nového řidiče zamítl a odepřel jeden jediný dokument výpis z TR rejstříku. Ale nic nám k tomu více neposlal proč nebo zač. A tak jsme měli za to, že třeba byla špatná velikost a nebo se to špatně nahrálo. A tak jsme ho znovu nahráli a po několika minutách jsme zjistili, že najednou cela naše Flotila je dočastně odstavená a nikdo z řidičů se nepřihlásí. Najednou přišla všem sms že se má kontaktovat Uber podpora a je nutný osobní kontakt. Ale nic více nikdo nic nenapsal. Stačilo napsat nějaké upozornění nebo správu, proč a za co se co stalo. Místo všeho jsem musel jet přez celou Prahu až ze Zličína do kanceláře Uber aby mi milostivě řekli, proč vlastně celá Flotila byla pozastavena a co vlastně se stalo. ( Bď teda Uber bude a nebo nebude spolupracovat s Flotilama a to se mohou na to rovnou vykašlat )!!!
  V kanceláři mi zdělili, že díky tomu novému byla celá Flotila pozastavena, protože nám poslal veškeré výpisy falešné a že teda museli pozastavit celou Flotilu a všichni musí donést 2 dny staré výpisy z TR rejstříku. Přitom všichni byli již schválení a byli v pořádku.
  Podle informací z 2x AK v Praze: – pokud řidič nejezdí přímo pod Uber ale pod Flotilou, nemá Uber nárok na výpis z TR rejstříku a nesmí tak pozastavit celou Flotilu a jedná proti právně Uber,
  – Kolektivní tresty, který Uber uděluje a ne chybou Flotily ale jednotlivce. Tak Uber nesmí pozastavit celou Flotilu a především kolektivní tresty jsou dnes již proti zákonné a nelegální,
  – pozice řidiče nespadá pod kategorii, kde je vyžadovaný výpis TR rejstříku a tudiž nemá Uber na tento výpis právo a Uber jedná tak proti právně- nelegálně,
  – šikana je trestný čin jako i vyžadovat výpis TR rejstříku po všech řidičích, kteří již byli schválení.
  – jakákoliv žaloba k Nejvyššímu soudu, obchodnímu soudu kolektivní, by Uber prohrál. Takový to je výklad 2x-5x AK v Praze. Dokonce i na Internetu je to jasně psáno, že pokud nespadá pozice do skupiny, která vyžaduje výpis z TR rejstříku, tak zaměstnavatel není oprávněn požadovat výpis z TR rejstříku po uchazeči- zaměstnanci. Především řidiči Uber nejsou ani žádní zaměstnanci, jsou pouhými zprostředkovateli zákazníků a mají Aplikaci propůjčenou a musí jezdit pod Flotilou a nebo na svůj Živnosťák.
  Takže v žádném případě nemají oprávnění nebo právo na jakýkoliv výpis z TR rejstříku.

  Když jsem toto říkal přímo v kanceláři Uber, tak reakce a odpověď přišla taková to:
  To sice mám pravdu a nemají na to žádné právo. Ale tak tím pádem nemusí řidiči jezdit když nedodají výpis z TR rejstříku. Pojišťovny to tak vyžadují. ( ale pojišťovny nevyžadují takové to výpisy! ). Ale Uber ano a když nedodá výpis z TR rejstříku, tak předci nemusí jezdit řidič. Uber to tak požaduje a to padla. ( takže Uber vědomě porušuje zákon a tím i šikanuje řidiče )! To je nařízení Uber a více se k dané věci nebude Uber kancelář vyjadřovat!!!

  Tak co na to říkáte? To jsou ale šmejdi!!! V ten moment když jsme to požadovali od řidičů znovu, tak někteří podali rovnou výpověď a druzí rovnou skončily a ti co zůstali, tak to je malá hrstka řidičů. Strávený čas, inzerce, finance a další. Se vyhodili z okna!!!!
  Michael

 12. Jezdím s Uberem v Praze rád od začátku, ale poslední dobou se rozmohla nějaká mafie rusky mluvících řidičů. Nejsou spolehliví, přidávají kilometry a vymlouvají se na navigaci. Dnes jsem po 20 minutách a neustálém prodlužování čekací doby zrušil objednávku. Nedávno mě rusky mluvící řidič vezl z Prahy 8 na Malostranskou přes Národní divadlo. I přes mé protesty, že je to dál. Vymlouval se na navigaci. Další nebyl schopný dojet na místo vyzvednutí a do telefonu nebyl schopný vysvětlit kde stojí ani ani v češtině, ani v angličtině a na ruštinu už jen zavěsil. Problém jsou opravdu jen rusky mluvící řidiči. To není rasismus ani předsudky, ale vypozorovaná zkušenost. Už jsem na Uber o tomhle jevu psal, ale bez reakce. Dávejte si na Ivany pozor!

  1. Dobrý večer přeji,
   máte zcela pravdu s tímto chování řidičů v této skupině Rusů. A k tomu i tito řidiči, se chovají jako hovada na silnicích a nedodržují základní pravidla profesionálních řidičů na silnici. Chtělo by to, aby takových bylo více, kteří si budou stěžovat a místo aby psali na Uber, tak tam přímo dojít a stěžovat si. Protože po Mailu Vám odpoví někdo, kdo je zrovna PC, z pravidla to jsou ženské SK, které mají na tyto stížnosti již předepsané věty a tyto i pak rozesílají cestujícím. Takže nereagují jednotlivě, ale hromadně a nejde jim o cestující, ale o finance které dostávají za jednotlivé řidiče a je jedno, zda je to Rus, Ukrajinec, Cigán nebo jiný cizinec, který neumí ani slovo česky, hraje si že neumí česky a přitom nemá co dělat na silnici!! A pokud to Uber řeší, tak Vám zašle 50-100 Kč jako odškodnění a nic dále neřeší. Toto ale není řešení ani slušnost.
   Zdraví Vás Michael-řidič

  2. Ja jsem cesky uber ridic koupil jsem si auto za 153 000 pak si ty smejdi ukrajinsky vyprosili aby byli auta stary 15 let a ja mam ted dluhy a oni jsou v pohode takze prosim davat ukrajincum spatny hodnoceni

 13. S předstihem několika dni jsem si na casnou ranní hodinu objednal Uber na odvoz z P7 na letiště . Aplikace to potvrdila , uvedla cenu v rozpětí 320-350 CZK , vse v poho . V daný den , stepuji 5 min před smluvenym příjezdem venku a vyhlizim auto . Najednou sms , ze služba bude dražší a chci li , mohu ji odmítnout … co tak asi mohu dělat ve 4.30 h když to letí v 6 h … A z ceny 320-350,- se stalo 608,- . Již nikdy více !

 14. Před více než měsícem jsem pravděpodobně v jednom z UBER aut ztratila peněženku. Vyplnila jsem 4!!! formuláře o ztrátě věci a dodnes!!! se mi nikdo neozval. Absolutně neprofesionální přístup. S řidičem se nedá nijak spojit a z UBERu nikdo není nápomocný.

 15. Uber na nic.
  První jízdu jsem musel zrušit. Po čtvrt hodině čas přistavení narostl z osmi minut na dvacet. MHD bylo v závěru o dost rychlejší. Bez varování na mě vyskočila hláška, že je špička a bude to 2x dražší. No pěkně děkuji. Půl hodiny jsem na ně hledal jak se dá účet na uberu zrušit. Nedá se objednat na určitou hodinu. Uber už nikdy!

 16. S Uberem nějakou dobu jezdím a byl jsem velmi spokojený, ale včera jsem si naběhl. Objednal jsem včera večer Uber Select. Jízdu přijal uberista se Superbem. Po cca. deseti minutách čekání se náhle jako přijíždějící vůz v aplikaci vypsal někdo jiný s Kiou Sportage. Po delších několika minutách řidič jízdu zrušil. Divné, ale objednal jsem tedy znovu Uber Select. Čekám… přijel řidič s Dacií Duster. Na můj dotaz, jestli úrovni Uber Select Dacie odpovídá řidič na nic nečekal a odjel. Nikam to s Uberem evidentně nevedlo, tak jsem si objednal normální taxi. Aby byla komedie dokonalá, zatímco jsem čekal, znenadání přijel ten první Superb a divil se, že s ním nepojedu.

  Také je zajímavé, že Uberu to není kam napsat. Netuším, jestli tohle se k nim dostane, ale začínají v tom mít pěkný hokej.

 17. Dobrý den, 22.8 jela jsem uberem, pan řidič mi udělal nočni projizdku Prahou. Na otazku proč nejede na Rajskou Zahradu přes Palmovku a Vysočany/Hloubětin odpovědi mi bylo že jsem si objednala dovoz mimo Prahu tak me musi odvezt jak mu to hlasi navigace. Rada bych se přidala take foto jak me ´vyvozol´ pan zřejmě aby ze mě dostal vice peněz. Takže opravdu nedoporučuji. Jo, a zkuste se někomu dovolat.

  1. Dobrý den, pro hodnocení jízdy je Uberem doporučený a nejrychlejší způsob pro podání reklamace či stížnosti prostřednictvím aplikace. Spusťte mobilní aplikaci Uber a přejděte do menu (levý horní roh) » Tvé jízdy » vyberte některou z minulých jízd, které se týká váš dotaz » v sekci Nápověda vyberte z následujících možností: Zpětná vazba řidičů

   Přidejte více informací k situaci a odešlete zprávu Uberu. Většinou vás e-mailem kontaktuje pracovník zákaznické podpory do 24 hodin.

 18. Dobry den, prosim moc o radu. V nedeli jso jela s uberem ze zabavy domu. Nechala jsem tam kabelku se vsemi doklady atd. Jizdu mi objednal pani, kterou neznam, seznamila jsem se s ni nahodou v restauraci. Proto nemuzu kontaktovat ridice pres aplikaci. Jela jsem z holesovic na kavci hory. Existuje nejaka sance, ze si muzu nekam zavolat? Uz jsem zoufala.

   1. Zajímalo by mě jak je možné v právním státě podnikat bez živnostenského oprávnění. Pokud to možné je, pak jsem hlupák , který platí daně v řádech desetitisiců, drahé pojištění na taxi, a v neposlední řadě sociální a zdravotní pojištění. K čemu je mi živnostenský list, nevím.

 19. pokud si myslíte, že jedete za 10,- tak se velice mýlíte ………. napočítají Vám j minuty jen co si sednete do auta. Mnohdy to vyjde dráž, hlavně když Vám napočítají 2,5 násobek ceny 🙂 🙂 Zamyslete se, zda by jste jezdil po Praze za 10,- huntoval si svoje / nebo služební/ auto, zaplatil jim odvody atd. Asi Vám nebude vadit riskovat, že Vás zastaví kontrola a Vy nesplňujete co jako dopravce splňovat musíte. Nedej bože, že se stane nějaká nehoda a nedostanete odškodnění od pojišťovny – ale to Vás a mnoho dalších nezajímá ……………. hlavně že to ,,mám skoro zadarmo „. Česky nemluvící řidič, který ani neví kde je Václavské náměstí Vám asi nevadí
  Uberem a Taxify se vozí hlavně socky a řidičovi zbudou oči pro pláč, protože nic nevydělá, když si to spočítá.

 20. Službu Uberu využívám čím dál častěji. Naučila jsem se s aplikací hlavně v Asii. Vietnam a Malaisii si bez Uberu nedokážu vůbec představit. Stejně jako už celou Evropu. Cestuji každý měsíc a Uber využívám všude, kde to jde. Ještě jsem neměla negativní zkušenost. Ani v Praze, ani jinde po světě. Pak přijedu na víkend do Brna, a jsem nahraná :))

 21. jazdil jsem tam 5 mesicu totalni strata casu. vozite arogantne socky co ve finale vam davaj spatne hodnoceni misto toho aby boly radi ze se vezu zadarmo vas budi spatne hodnotit. v kanclu u ubru sedej samej debilove co neumnej nic ze zakladni skolov. uber navas ako na ridice kasle hlavne mu vydelavajte zaplate dane 25℅ ubru 21 ℅ dph ktere taky platite za uber a zjistite ze mate 60 kc na hod a jeste si nicite . auto. tak vunec neodporucuji za takove ceny a z pristupem aky maju . ps funguju jak taxi a kazdy vaz bere jak taxi .taxi pro socky to se hodi takovej nazov. uz nikdy vice

  1. nedej boze kdyz se vam tam nekdo v aute poblije..je to na vymenu sedacek protoze to vycistit nejde a smrdi porad a to vam taky nikdo nezaplati ..natoz jakykoliv znecisteni vozidla atd!!!! plne vas chapu ze jste od jezdeni pro UBER opustil … 😀

 22. Líbí se mi názor toho člověka, co se podepsal Petr, Praha, platí kartou a nemusí řešit hotovost a zpropitné. Zapomněl napsat, že by si pro pětník nechal vrtat koleno. Prostě socka, je jedno, že je to nelegální, hlavně, že je to levné.
  Vážení, taky půjdete nakupovat k řezníkovi, co nemá vyřízenou hygienu, hlavně že má bůček o korunu levnější?
  Ty samí lidi co jezdí s nelegálním uberem pak kvičí v hypermarketu, když jim náhodou na cenovce chybí třeba údaj o ceně za 1 kg. To je přece nelegální!!!!

  1. Toto je názor taxikáře, nebo člověka, který zná taxi akorát z televize…
   Můžu Vás upozornit, že je levnější koupit letenku po Evropě, než se nechat povozit tágem po Praze

  2. Tak nikdo asi nepotřebuje ušetřit koruny,ale když mě jizda taxíkem vyjde na 600,-(v lepším případě) a uberem na 400,- tak je mi asi docela jedno.

 23. Nezakone, nelegalni. Ridici bez taxi zkousek, stav vozu k jizde nezkontrolovan. Jezdi nezkuseni ridici. Okradani lidi! Nepodporujte to!

  1. Konecne levny jezdeni po praze napr 12km v patek v noci z centra 167kc….Za mne palec nahoru!Divim se ze nekdo ma jiny nazor, nechapu, skoda.Ve svete normalni vec:)naprosto.

   1. az vas nejaky inteligent …bez zdravotni prohlidky vysype nekde na krizovatce …buduete mluvit jinak!!!! Asi nevite co ridic taxisluzby jako podnikatel musi vse splnovat aby mohl jezdit… !! Proste uBER ac s nim nejezdim je nelegalni sluzba !!!

 24. Volal jsem na centrálu a poprosil zda mě hodí z Anděla na Čerňák v rozmezí od 300-400 kč. Říkali, že ano. Nastoupil jsem do vozu k řidičce, která mi stejnou cenu odsouhlasila. Nakonec chtěla takřka 600kč. To byla pěkná zlodějina, ještě horší, než od taxikáře… Nechci soudit celou skupinu podle jednoho zkaženého kusu, ale jako první zkušenost s Uberem, po tolika doporučeních, jsem VELICE zklamaný a neváhám všem známým a na FB šířit tuhle negativní zkušenost. Nevypadá to, že byste byli o moc jiní než taxikáři…

  1. BOŽE !!! Uber nemá žádnou centrálu takže bůhví kam jste volal … Váš příspěvek je stejně nesmyslný jako váš názor …

 25. Všichni si prosím uvědomte, že Uber jako taxislužba je nelegální, když řidičům kteří nemají potřebná povolení umožňuje tuto činnost provozovat za účelem výdělku. Tudíž vy, kteří tyto služby vyuzivate tím vlastně podporujete nelegální podnikání , porušování zákonů, daňové úniky atd. Je s podivem, že příslušné státní instituce (hlavně ministerstvo dopravy) a další ještě nezasáhly. Doufám a nejsem sám,že se tak brzy stane. Nepodporujte proto nezákonné jednání , prizivniky a parazity.

  1. Jen další ublíženej taxikář kterej se snaží házet nějak špínu aby měl víc cestujících 😀 ale když můžou jezdit za 10 kč oproti 30kč taxi tak proč by si stěžovali tatare 😀

  2. Vážený Jiří,
   za celou dobu své činnosti a využívání taxi služeb v Praze, jsem ještě nepotkal (až na malé a čestné vyjímky) taxikáře který by se snažil být poctivý a ochotně platil daně v plné výši.
   Jelikož kontrola a prokazatelnost toho co vyděláte je nulová. Na druhou stranu pokud se necháte svést ze Staromáku na Malostranské náměstí jako anglicky hovořící turista za 88 Kč ubereme nebo za 3 500 Kč taxikářem je sakra rozdíl.
   Pasažér který nastupuje do uberu neočekává super kvalitu přepravy, ale většinou tu kvalitu dostane. Naopak pokud pojedete taxíkem, tak tu kvalitu dostanete, ale většinou ji nedostanete.
   Uber využívám po celém světě a ještě jsem neměl nikdy problém. Na rozdíl od taxi služby v Praze, kde mě ale hlavně mé anglicky hovořící kolegy několikrát okradli.
   Takže pokud máte problém s Uberem a stěžujete si že ministerstvo dopravy nezasáhne, je to asi proto, že „poctivost“ pražských taxikářů moc dobře zná….

   1. No, chápu a rozumím strastem a starostem jedné i druhé strany. Uber je Uber, je levný, je to také proto, že lidé většinou jezdí svým autem, neplatí pojištění, daně, mzdy, odvody a ani operativní leasing nebo pronájem auta. Mají to většinou jako přivýdělek nebo si tím čistí hlavu, prostě relax. Většinou jezdí UberPop a to je v klasické verzi 9,90 Kč/km + 3 Kč,-/min ( doba strávená v autě – od nástupu do výstupu ) a 25,- Kč přistavení vozu. Když to všechno spočítáte, tak aby jste si vydělali, tak musíte najezdit mraky kilometrů, natankovat litry PHM a ve finále zjistíte, že je všechno špatně.
    Taxi je sice na první pohled dražší, ale je to jen první pohled. Když rozpočítáte všechny cenové položky Uberu ( platí to jen u tras, které jsou delší než 10 km ), tak zjistíte, že pokud jedete taxíkem za cenu 18 Kč / km tak jedete za cenu srovnatelnou s taxi nebo dokonce za cenu vyšší. Vyšší cena je automatická pokud je zde násobek 1,4 a vyšší.
    Nemůžete na druhou stranu házet všechny taxikáře do jednoho pytle. Jsou slušní, méně slušní a klasičtí zloději. Spousta taxikářů používá ,, Turbo ,, aby zvýšili cenu jízdného. Ale jsou tací, kteří jezdí pro radost, aby uživili sebe a své rodiny. Ono to také není úplně jednoduché být tím ,, poctivým ,, taxikářem. Platíte neskutečné peníze za auto firmě, u které jezdíte ( když nebudete mít od nich auto, tak nebudete dostávat zajímavé zakázky ), platíte dispečink, platíte všechny provozní náklady, PHM, servis, náhradní díly, pojistky, prostě všechno. Aby jste byli na 0 provozních nákladů, tak musíte měsíčně vydělat cca. 40.000,- Kč …….. a skládá se to pomalu, pokud tedy nejezdíte od vybraných míst v Praze za 1.500,- Kč. Aby jste byli poctivý, tak denně najezdíte 300 km po Praze, strávíte v autě od 10 do 20 hodin. Tak to je realita slušného taxikáře.

    1. a vydana magistratem okolo 5tis licenci tomu zrovna neprida na tom si ty penize poctive vydelat…proste kde je moc lidi, tak ubyva vydelku….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *