Skip to main content

3 rozdíly mezi UberPOP, UberSelect a UberBlack

Uber nabízí několik typů vozidel, ze kterých lze vybírat. V Praze může zákazník volit mezi UberPOP, UberSelect a UberBlack, všechny přitom fungují v zásadě stejně v tom, že zákazníka po objednání odvezou na požadovanou adresu. V Brně je aktuálně dostupná pouze služba UberPOP.

Zajímavostí je, že na Slovensku je zatím dostupná pouze služba UberPOP, ale je nazývána UberX. Rozdíl mezi nimi není žádný, jak pro cestující, tak pro řidiče.

Na mapě v aplikaci Uber je lze rozeznat podle ikony vozidla – UberPOP má standardní bílé vozidlo s černou střechou, UberSelect bílé vozidlo s bílou střechou a UberBlack černou limuzínu. Přepínat mezi nimi lze pak v dolní části aplikace. U každé volby je také viditelná odhadovaná cena jízdy.

UberPOP, UberSelect a UberBlack na mapě v mobilní aplikaci
UberPOP, UberSelect a UberBlack na mapě v mobilní aplikaci

Kromě toho se také liší v následujících ohledech.

1. Cena – UberPOP a UberSelect jsou mnohem levnější

Jako zákazníka vás asi nejvíce zajímá cena služby a ta se liší poměrně výrazně, zejména u UberBlack.

 UberPOPUberSelectUberBlackBěžné taxi
Cena za 1 kilometr9,90,- Kč13,- Kč27,- Kč24,- Kč
Cena za 1 minutu3,- Kč4,50,- Kč6,- Kč0,- Kč
Nástupní sazba25,- Kč30,- Kč40,- Kč40,- Kč
Minimální jízdné55,- Kč60,- Kč150,- Kč-
Z letiště do centra300,- Kč400,- Kč650,- Kč450,- Kč

Rozdíl je patrný zejména u delších cest 5 a více kilometrů. Například cesta z Václavského náměstí na Malostranské náměstí vyjde na zhruba 110,- Kč s UberPOP a 230,- Kč s UberBlack. Rozdíl u cesty z Václavského náměstí na letiště Václava Havla je však ještě patrnější – 300,- Kč s UberPOP a 770,- Kč s UberBlack!

NÁŠ TIP Spočítejte si cenu cesty pomocí našeho online kalkulátoru Uber, který je dostupný pro UberPOP, UberSelect i UberBlack.

2. Vozidlo – UberBlack znamená luxus

Vyšší cena u UberBlack je však výměnou za luxusní vůz. Zatímco s UberPOP nemáte jistotu dostatečně reprezentativního vozu a může se klidně stát, že pro vás přijede 9 let stará Škoda Fabia, tak u UberBlack máte garanci vozidla vyšší-střední až vyšší třídy, jehož maximální stáří je 5 let. Nejčastěji se jedná o vozy Mercedes-Benz třídy E a S, Audi A6 a A8 či BMW řady 5 a 7. UberBlack se tedy perfektně hodí pro příležitost, kdy chcete udělat dojem a záleží vám na pohodlí.

UberSelect pak představuje jakýsi mezistupeň mezi oběmi. Garantuje zánovní vůz střední třídy (Škoda Octavia, Volkswagen Passat, Ford Mondeo), který řídí zkušený řidič s velmi dobrým hodnocením a znalostí Prahy.

Mercedes-Benz třídy E jako UberBlack na Staroměstském náměstí
Mercedes-Benz třídy E jako UberBlack na Staroměstském náměstí

3. Řidič – UberBlack řídí profesionál v obleku

Další faktor ve kterém je UberBlack výrazně lepší a který je dalším důvodem jeho vyšší cena je řidič. UberPOP řidiči jsou často amatéři v kraťasech a tričku, kteří s přepravou osob nemají žádné zkušenosti a nedisponují taxikářskou licencí. Naproti tomu UberBlack je vždy řízen profesionálem v obleku, který zná velmi dobře Prahu a většinou má bohaté zkušenosti s přepravou pasažérů.

UberSelect řídí v podstatě stejný řidič jako UberPOP, ale má vyšší hodnocení v aplikaci a podle Uberu se vyzná mnohem lépe v Praze.

Záleží tedy na vás, zda je pro vás řidič a jeho vystupování důležité či nikoliv.

Závěr – co tedy zvolit

Na závěr je ale nutné dodat, že i ve vozidlech UberPOP lze potkat příjemné řidiče s reprezentativním vozem (Tesla Model S, Audi Q7). Rozdíl je však v tom, ze vám to nikdo nemůže předem zaručit a zrušit rezervaci po příjezdu vozu také není řešení, protože by vám Uber účtoval poplatek 50,- Kč za zrušení jízdy.

I v UberPOP můžete potkat super řidiče s kvalitním vozem
I v UberPOP můžete potkat super řidiče s kvalitním vozem

Vzhledem k velkému cenovému rozdílu je v Praze mnohem populárnější služba UberPOP a prakticky se vám nestane, že by nebyla dostupná žádná vozidla. To se ale může stát u UberBlack, kterých je mnohem méně. UberSelect je dostupný pouze krátce, tak jen těžko odhadovat jaká bude jeho popularita. Z osobních zkušeností můžeme doporučit čas od času vyzkoušet i UberBlack a zažít ten pocit.

JÍZDA ZDARMA A nezapomeňte, pokud jste s Uberem ještě nejeli, zadejte náš promo kód „1M9NT3MZUE“ a získejte jízdu zdarma. Kód je platný pro všechny služby (UberPOP, UberSelect i UberBlack).

Komentářů: 8

  1. Dobry den, mam priletet na letiste V. Havla v SO 12.9. ve 13,10 hod. Ale prilet charteru neni nikdy casove jisty a nyni jeste k tomu delsi procedura. Jak objednat – pripadne moznost upravy casu odjezdu z letiste. Uber POP by mi stacil. Cesta na Florenc, pripadne ul. Na Florenci vystup.

  2. Ted jedu na letiste s Uber select. Auto je spinave, uvnitr smrdi kourem tak silne, ze me boli hlava. Co je uber select a jak kontrolujete auta na cistotu? Za co platim penize v Praze? Totalni nerespektovani klienta s jedinym zamerem na vydelek penez muj nazor.

  3. Dobrý den, pro cestování s kojencem musíme mít zajištěnou i autosedacku-vajicko? Nebo je k dispozici zdarma či za příplatek? Nebo je možné jet bez sedacky?

  4. Dobry den, cestujeme 3ja s tromi velkymi kuframi, ako mozem v aplikacii UBER objednat dostatocne velke vozidlo – SUV a pod. ? Dakujem za odpoved

  5. Ok mam zajem o auto ktere nas vyzvedne 21.5 .2017 po pulnoci …letiste Vaclava Havla prilet 00.15 odvoz do hotel wellnes Step 6 ludi plus golf bagy ….pokud ne vetsi auto potrebujeme 2 ….kdyby byl zajem stejny den z hotelu na golf ..z golfu na hotel atd jednalo by se o 6 transferu minimalne …dekuji J.K

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *