Skip to main content

UBER oslavil 3 roky fungování v Praze a přinesl zajímavou statistiku

Uber slaví narozeniny. Již tři roky se s ním setkáváme na pražských cestách. Ku příležitosti oslav se rozhodl spíše zrekapitulovat působení a zavzpomínat na své dosavadní úspěchy. Uber tak uspořádal tiskovou konferenci, na které promluvil také Robbie Khazzam – generální ředitel Uberu pro střední Evropu.

 

Uber jako alternativa MHD

Uber v současné době čítá více než 400 tisíc uživatelů v České republice. Co se aktivních řidičů týče, těch je něco kolem dvou tisíc. Uber se tak stal velice vyhledávanou alternativou pro městskou hromadnou dopravu v Praze. Meziroční nárůst jízd překročil 340% oproti loňskému roku. Úspěchem je také to, že dojezdové časy se pohybují okolo čtyř minut. V srpnu roku 2014 byl čas okolo 12 minut.

 

 

Uber jako most mezi okrajovou Prahou a centrem

Uber zaznamenává velkou část poptávky právě z okrajových čístí Prahy. Kolem 44% všech jízd je uskutečněno právě z okrajových oblastí Prahy, zejména mezi 6 a 10 hodinou ranní. Po půlnoci nastupuje také „čas Uberu“, neboť do těchto oblastí nejezdí prakticky žádné spoje.

Uber je také  z okraje Prahy využívám kvůli parkovacím zónám, lidé se pohodlně dopraví do centra města bez obav z nedostatku parkovacích míst.

 

 

Uber pro Čechy i cizince

Uber zaznamenává výraznou poptávku i z řad turistů. Uber je v zahraničí známou a vysoce respektovanou službou, tudíž ji cizinci opravdu aktivně vyhledávají. Podle statistik aplikaci využili lidé z 97 zemí světa, nejčastěji z USA, Velké Británie, Německa, Francie či Ruska, řidičí Uber však svezli například turisty z Pobřeží slonoviny či Rwandy. Nejoblíbenějším Uber cílem se pak stal Pražský hrad, jednalo se o více než 49 tisíc jízd.

 

Tak všechno nejlepší k narozeninám, UBER! 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *